Slávistický rekord neprůstřelnosti už patří Kolářovi. Po Jablonci může přeskočit Špita i Blažka

Slávistický rekord neprůstřelnosti už patří Kolářovi. Po Jablonci může přeskočit Špita i Blažka

Slávista Ondřej Kolář, který se v tuto chvíli připravuje na druhé vystoupení v Lize mistrů proti Borussii Dortmund, se stal osmnáctým brankářem v historii české nejvyšší soutěže, jemuž se podařilo překonat hranici 600 minut bez obdržené braky.

Pokud jde o neprůstřelnost, v samostatné tuzemské lize se čtyřiadvacetiletý strážce svatyně z Edenu díky nynější sérii 668 minut bez gólu (naposledy byl překonán v červenci na teplických Stínadlech) vyšvihl na pátou příčku (v celé československé éře je sedmý).

Čtvrtý Michal Špit je však nedaleko, protože na něj kolega Kúdely, Hovorky, Coufala a spol. ztrácí jen dvě minuty, což může překonat ve dvanáctém kole na jablonecké Střelnici.

Pakliže by na severu Čech proti družině Petra Rady udržel další čisté konto a Slavia by měla dvě inkasované branky i po dvanácti kolech, překonal by nejen Špita, ale i třetího Jaromíra Blažka.

Exliberecký svěřenec Jindřicha Trpišovského už je v tuto chvíli rekordmanem slávistické historie, který sesadil z prvního místa Zdeňka Jánoše, jenž v ročníku 1992/1993 nelovil míč ze své sítě 584 minut.

Sám Kolář z toho však žádnou velkou vědu nedělá a svou sérii táhne i díky štěstí. "Nechci to zakřiknout, ale jsem rád, že góly do naší brány teď nepadají. Hrajeme skvěle, ale zároveň si koledujeme o góly. Je to jenom o štěstí, že nám to zatím nekončí v bráně."

P.S.: Abychom byli kompletní českým rekordmanem je s 903 minutami Petr Čech, držitelem maxima v rámci česko-slovenské ligy pak je Antonín Kramerius, jenž v ročníku 1964/1965 nedostal gól 1017 minut.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.