Werder na Borussii recept našel. Co vše radí Slavii její bývalý bek Gebre Selassie?

Werder na Borussii recept našel. Co vše radí Slavii její bývalý bek Gebre Selassie?

Brémy překvapily a o víkendu o další body obraly Dortmund. Ten nyní jede do Prahy, aby už ve středu změřil síly se Slavií. Co českému týmu radí obránce Theo Gebre Selassie, který měl největší hvězdy Borussie po celé utkání na starosti?

Borussia Dortmund potřetí v řadě remizovala. Po bezbrankovém souboji s Barcelonou přišly dvě remízy v Bundeslize. Ke druhé výrazně přispěl i český obránce Theo Gebre Selassie, jenž odehrál celé sobotní utkání na stoperu a bránil tak největší hvězdy Borussie.

"V první půli jsem se setkával hlavně s Götzem, ale hráči Borussie se v ofenzivě často prolínají. Často jsem se tak střetával s Reusem, po příchodu na hřiště proti mně hrál hodně Dahoud a nakonec ještě Alcácer. Dortmund má skvělou ofenzivu, bránit ji je složité," uvedl pro sport.cz český obránce s tím, že se s Dortmundem dá hrát v případě, když je tým stoprocentně koncentrován.

Slavii do středy radí především hru s míčem. Důležité podle něj poté bude překonat první vlnu presinku, útočníci totiž do obrany vždy nechodí.

"Nesmí se bát hrát s míčem. S Dortmundem se určitě dá hrát. Musíte být odvážný a uvědomovat si, že na práci s míčem nemáte moc času, jsou rychlí a napadají. Na dva tři doteky se ale z nepříjemných situací lze dostat. Když přehrajete jejich první presinkovou vlnu, pak jsou vzadu hodně zranitelní. Jejich ofenzivní hráči nejsou při bránění tak obezřetní," myslí si Gebre Selassie.

Chybou by podle zkušeného obránce bylo, kdyby se Slavia soustředila pouze na jednoho hráče. Především v útoku je totiž Dortmund neuvěřitelně kvalitní. 

"Vyzdvihovat jednoho hráče nebo se na jednoho soustředit by bylo chybou. Oni mají vysokou ofenzivní kvalitu na každém postu. Mají velmi silné kraje. Třeba hrát na Sancha, když se rozběhne, je téměř bez šance, je skvělý technicky a velice rychlý," doplnil dvaatřicetiletý český fotbalista.