Nechtěl bych být v kůži kluků z Letné, ale přeju Spartě, ať se zvedne, překvapil Krmenčík

Nechtěl bych být v kůži kluků z Letné, ale přeju Spartě, ať se zvedne, překvapil Krmenčík

Ostře sledovaný nedělní šlágr Plzeň - Sparta rozhodl ve druhém dějství šestadvacetiletý útočník Viktorie Michael Krmenčík, jenž využil zmatků v defenzivní řadě hostů.

"Před zápasem jsme měli video a musím říct, že sparťanským stoperům to moc nelepí, chyby dělají. Naštěstí pro nás ji udělali znovu. Přeju Spartě, ať se zvedne," překvapil v interview pro iSport.cz bývalý hráč Sokolova, Čáslavi, Vlašimi, Baníku Ostrava či Dukly.

Bere slavné "S" z Letné pořád stejně prestižně, ať už se pohybuje na špici, nebo uprostřed prvoligového peletonu? "Já Spartu beru jako jeden z top týmů, beru to prestižně. Akorát teď se jim nedaří, asi vím, jak se teď kluci cítí a upřímně – nechtěl bych být v jejich kůži. I když jsem hrál za dorost, byla to proti Spartě rivalita a vždycky jsem jí chtěl dát gól," přiznal na stránkách Deníku Sport svěřenec Pavla Vrby.

Rodák z Kraslic už v sezoně zaznamenal pět ligových tref, s tím, že se prosadil v posledních čtyřech duelech hned čtyřikrát. Vrací se do své stoprocentní fazony? "Kolem 80. minuty jsem zase cítil křeče, až je přestanu mít, bude to úplně ideální. Ale gólově i herně to mě i celému týmu teď šlape, doufám, že nám to ještě dlouho vydrží. Se svým i týmovým výkonem jsem spokojen. A jsem hlavně rád, že jsem zdravý," liboval si kolega Limberského, Procházky, Hořavy a spol., jehož slova vyšla na serveru isport.blesk.cz.

Jeho západočeský chlebodárce aktuálně táhne sérii šesti výher v řadě. O tu sedmou bude hrát v neděli ve městě automobilů. Je úřadující vicemistr ze Štruncových sadů opět v absolutní pohodě? "Asi se mnou budete souhlasit, že s Antverpami jsme neměli vypadnout z Evropské ligy. Ale od té doby jsme se kousli, podáváme slušné výkony, hrajeme, jak po nás trenér chce. Semkli jsme se a teď to šlape," uzavřel ve Sportu trojnásobný šampion domácí soutěže z let 2011, 2016 a 2018, který bral v letech 2017 a 2019 dvě druhá místa.