Jílek? Zatím mě nepřesvědčil skoro v ničem. Má velké rezervy v reakcích na vývoj zápasu, všiml si Siegl

Jílek? Zatím mě nepřesvědčil skoro v ničem. Má velké rezervy v reakcích na vývoj zápasu, všiml si Siegl

Současné velmi nelichotivé deváté místo Sparty je pro některé z letenských legend včetně Horsta Siegla ostudou. Člen Klubu ligových kanonýrů se domnívá, že je pod ním podepsán i nový hlavní trenér Václav Jílek, jenž převzal slavné "S" letos v létě.

Padesátiletý internacionál, jenž zanechal největší stopu právě ve Spartě, ale zahrál si také za Kaiserslautern, Příbrami, Plzeň, Cheb či Most, si pomohl příkladem Pavla Hapala, jenž se v Generali aréně po vlažném startu dlouho neohřál...

"Naprosto upřímně: zatím mě nepřesvědčil skoro v ničem. Nevidím rozdíl mezi trenérem Jílkem a Pavlem Hapalem, který však zkraje minulé sezony tak dlouhou dobu hájení nedostal a musel odejít už koncem července," připomněl webem iSport.cz citovaný "Sigi", jenž má za sebou v devadesátých letech minulého století devatenáct mezinárodních vystoupení a sedm tref.

Co by podle držitele jedenácti domácích titulů mohl někdejší exsparťanský asistent udělat jinak, aby nejslavnější tuzemská značka generovala lepší výkony i výsledky? "Vedení Sparty možná bude mít prostor k řešení trenérské otázky během blížící se reprezentační pauzy, na druhou stranu nejde měnit kouče donekonečna. Co by měl trenér Jílek zlepšit? Netuším třeba, jakou má autoritu v kabině, ale určitě má velké rezervy v reakcích na vývoj zápasu," doplnil na stránkách Deníku Sport Siegl, jenž si vyzkoušel asistentské role nejen ve Spartě, ale i v Baniyasu či Slovanu Bratislava.

Hodně by mohl napovědět i sobotní duel 12. kola se Strakovou Karvinou. Jak již uvedl také bývalý český reprezentant Martin Jiránek z Olympie Radotín, pokud by letenské "S" ztratilo doma body i proti týmu z nejhorší ligové šestky, exhanáckého trenéra by to mohlo stát místo i přes všechna dříve vyřčená slova o důvěře a času na práci.