Látal pořád bojuje s Faltou: Vedeme debaty o jeho defenzivní stránce, která je hrozná

Látal pořád bojuje s Faltou: Vedeme debaty o jeho defenzivní stránce, která je hrozná

Šestadvacetiletý olomoucký středopolař Šimon Falta, jehož konto zdobí i dva mezinárodní starty za české áčko, sice nastoupil v této sezoně Fortuna:ligy do všech jedenácti duelů v základní sestavě, nicméně kouč hanácké družiny Radoslav Látal k němu má stále spoustu výhrad.

Pakliže by je rychlonohý odchovanec Sigmy konečně odboural, třeba by měl v rámci české nejvyšší soutěže na lepší klub a kdo ví, možná i na lepší evropskou soutěž. Potenciál by tu podle vicemistra Evropy z roku 1996 byl...

"Šimon Falta? Ofenziva vynikající, defenziva katastrofa. Pořád s ním bojuji. Se Šimonem máme debaty o jeho defenzivní stránce, která je hrozná. Přichystal několik gólů, dokáže obejít hráče, bohužel nepracuje na sto procent dozadu," pronesl webem idnes.cz citovaný devětačtyřicetiletý kouč, jenž před příchodem na Andrův stadion vedel Spartak Trnava, Dinamo Brest, Piast Gliwice, Košice, Baník Ostrava i Sokolov, kde svou trenérskou pouť před devíti lety odstartoval.

Nebezpečné situace pak za něj musí řešit jeho spoluhráči. "Není to přístupem, je to o podcenění. Myslí si, že hráče, který je dva metry od něj, v pohodě doběhne. Pak zjistí, že zaváhal, že nedoběhne. Trošku si uleví v obranné fázi, přijde průniková přihrávka na soupeře, kterého už má za zády, a není schopný ho chytit. Šimon nám pomáhá velice v ofenzivní části, bohužel tyhle věci s ním musíme ještě dořešit," doplnil na stránkách idnes.cz přímý nadřízený Pilaře, Beneše, Nešpora a spol., jehož šest zápasů neporaženým ssvěřencům patří po jedenácti kolech šestá pozice.

V první a druhé lize už Falta odehrál za Olomouc 158 zápasů s bilancí 16 branek. V MOL Cupu, ve kterém hostí Sigma v úterý druholigovou Líšeň, má bilanci 12 vystoupení a 4 trefy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.