Šilhavý odtajnil tváře pro pražské souboje. Mezi náhradníky vyčkávají i Holeš, Simič, Hložek, Přikryl, Trávník či Chorý

Šilhavý odtajnil tváře pro pražské souboje. Mezi náhradníky vyčkávají i Holeš, Simič, Hložek, Přikryl, Trávník či Chorý
OBSAHUJE VIDEO

Reprezentační nominace na říjnový kvalifikační duel s Anglií (11. října na Sinobo Stadium) a následný přípravný zápas se Severním Irskem (14. října na Letné) byla odhalena v úterý dopoledne z úst hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého.

Pokud jde o brankářskou otázkou, Tomáš Koubek z Augsburgu má tentokráte pro oba pražské mezinárodní duely smůlu. Upřednostněn byl čtyřiadvacetiletý Ondřej Kolář ze Slavie, jež ve Fortuna:lize dostala během jedenácti duelů pouhé dvě branky.

V defenzivní řadě lze nalézt jeho další čtyři spoluhráče z vršovického Edenu, a sice Jana Bořila, Vladimíra Coufala, Ondřeje Kúdelu i Davida Hovorku.

"Hrají velmi dobře a přesvědčili nás svými výkony za Slavii, se kterou se dostali i do Ligy mistrů. Chybí Marek Suchý i Tomáš Kalas. Ztráta Marka samozřejmě není ideální, ale musíme to zvládnout bez něj. Davida Hovorku sleduji již delší dobu, líbí se mi jeho charakter na hřišti. Nikdy jsem s ním nepracoval přímo v týmu, ale je vidět, jak zápasy prožívá a má v sobě velký zápal," uvedl na vysvětlenou serverem repre.fotbal.cz citovaný bývalý kouč Dukly, Slavie, Liberce, Jablonce či Českých Budějovic.

Do repre se vrátil turecký krajánek z Kasimpasy David Pavelka, jenž minule absentoval kvůli zdravotním potížím. "David je tahoun a jsme moc rádi, že je zpět v našem týmu, protože je to důležitý hráč našeho středu hřiště společně s Tomášem Součkem," doplnil šéf Vaclíka, Čelůstky, Schicka a spol.

Nominace na zápasy s Anglií a Severním Irskem:

Brankáři: Ondřej Kolář (SK Slavia Praha), Jiří Pavlenka (SV Werder Brémy), Tomáš Vaclík (Sevilla FC).

Obránci: Jan Bořil (SK Slavia Praha), Jakub Brabec (FC Viktoria Plzeň), Vladimír Coufal (SK Slavia Praha), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), David Hovorka (SK Slavia Praha), Pavel Kadeřábek (TSG Hoffenheim), Ondřej Kúdela (SK Slavia Praha), Filip Novák (Trabzonspor).

Záložníci: Vladimír Darida (Hertha BSC), Josef Hušbauer (SK Slavia Praha), Jakub Jankto (UC Sampdoria), Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň), Alex Král (FC Spartak Moskva), Ladislav Krejčí (Bologna FC), Lukáš Masopust (SK Slavia Praha), David Pavelka (Kasimpasa), Tomáš Souček (SK Slavia Praha).

Útočníci: Michal Krmenčík (FC Viktoria Plzeň), Patrik Schick (RB Lipsko).

Náhradníci: Tomáš Koubek – Lukáš Hejda, Tomáš Holeš, Radim Řezník, Stefan Simič – Antonín Barák, Václav Černý, Adam Hložek, Tomáš Hořava, Lukáš Kalvach, Tomáš Přikryl, Michal Sadílek, Michal Trávník, Matěj Vydra, Jaromír Zmrhal – Martin Doležal, Tomáš Chorý, Jan Matoušek, Tomáš Necid, Zdeněk Ondrášek, Milan Škoda.