Podle Doležala je Chramosta zabiják. Ten čekal, že to Rada prostřídá více a že bude v základu...

Podle Doležala je Chramosta zabiják. Ten čekal, že to Rada prostřídá více a že bude v základu...
OBSAHUJE OHLASY

Favorizovaný Jablonec se ve třetím kole MOL Cupu docela nadřel a druholigovou Zbrojovku Brno udolal poměrem 3:2 až díky trefě Martina Doležala, k níž došlo tři minuty před koncem.

Na vítěznou trefu nahrával nejlepšímu střelce zelenobílých barev osmadvacetiletý Jan Chramosta, který je ve Fortuna:lize náhradníkem a v úvodních jedenácti kolech nefiguroval v základní sestavě ani jednou.

Bývalý útočník Mladé Boleslavi či Viktorie Plzeň, který během osmi startů nasbíral 91 odehraných minut, které přetavil v jeden přesný zásah, však odehrál větší minutáž alespoň v poháru a byl chválen. "Já jsem čekal, že bude hrát od začátku, ale trenér nechal podobnou sestavu jako ve Zlíně. Pak ho tam dal a on prokázal, že je zabiják. Když se dostane do šancí, tak je proměňuje. Když bude góly dávat, snad šanci dostane," uvedl na jeho konto výše zmíněný Doležal.

Start od úvodní minuty původně čekal i samotný Chramosta, který předtím s Pardubicemi odehrál celých devadesát minut. "Myslel jsem si, že to trenér prostřídá víc, ale je to jeho rozhodnutí a musíme ho respektovat. Nakonec jsem rád, že jsem na hřišti pobyl delší dobu než obvykle. Když jsem dostal šanci, tak jsem se snažil předvést to nejlepší," pokračoval svěřenec Petra Rady, po jehož tyčce vstřelil gól Vladimir Jovovič.

Z útočníka bylo cítit nabuzení. Mohlo by mu povedení představení pomoci k většímu sebevědomí? "Šel jsem na hřiště a chtěl jsem dát gól. To se mi nepovedlo, ale aspoň jsme vyhráli. Nevím, jestli to má do budoucna nějakej význam, ale jsem rád, že jsem mohl nastoupit na delší časový úsek. Dá se říct, že jsem si to užíval. Na této výhře byl důležitý postup, takže spokojenost," liboval si po postupu do osmifinále dvojnásobný vítěz domácího poháru z let 2011 a 2016, jehož chlebodárce čeká ještě před repre pauzou domácí souboj s vedoucí Slavií.