Hradecký stadion už je ruinou. Nová aréna pro Votroky je však po komplikacích stále daleko...

Hradecký stadion už je ruinou. Nová aréna pro Votroky je však po komplikacích stále daleko...

Východočeský Hradec Králové má ambice vrátit se mezi tuzemskou elitu. Aktuálně však okupuje v tabulce FNL 18 bodů a na vedoucí Pardubice ztrácí 8 bodů. Manko může umazat již tento víkend, kdy s lídrem tabulky sehraje derby. Problém je však v tom, že i kdyby se nakonec výsledky do první ligy dostal, disponuje nevyhovujícím stadiónem.

Velkou komplikací pro Votroky je zrušení výběrového řízení na stavbu Malšovického stadionu. Předseda představenstva Jan Michálek však naději neztrácí a na stole má několik variant, jak ve vizích pokračovat. „Zrušení vypsaného výběrového řízení je pro klub velká komplikace, protože nový stadion je pro jeho rozvoj zásadně potřeba. V současném stavu, kdy stojí jen východní tribuna, je na něm naprosto nulový komfort pro diváky, je to hlavní důvod nízké návštěvnosti,“ připustil v rozhovoru na klubovém webu.

Pravdou je, že současný stadión nevyhovuje podmínkám a ten nový je v nedohlednu. Jak sám Michálek připouští, pramení z toho i problémy se sehnáním obchodních partnerů a sponzorů. Dokonce ani hráčům se příliš na tuto adresu nechce, když vidí zdejší zázemí. „Apelovali jsme na zodpovědné osoby, že tento stav je neudržitelný, že město nový stadion potřebuje. Předkládáme jim věcné argumenty, ale víc toho jako klub dělat nemůžeme. Investorem stavby je město, ne FC Hradec Králové,“ poukazuje na fakt, že problém nového stadiónu není jen záležitostí samotného klubu.

Nový stadión v Hradci Králové by však mohl sloužit víceúčelově a nebýt po ruce jen Votrokům. „A bez stadionu mu nemáme co nabídnout – kromě velmi dobré práce s mládeží. Arénu přitom nepotřebuje jen fotbal. Má být víceúčelová, nabídne tedy prostor pro pořádání koncertů nebo jiných sportovních a kulturních akcí,“ poukazuje na možnost, proč stavbě nového stadiónu mohlo město naslouchat.

„Věřím, že odpovědní ve vedení města najdou řešení a bude vypsáno nové výběrové řízení. Jsou možné různé varianty a klub je připraven o nich diskutovat. Já bych jednoznačně preferoval navýšení rozpočtu akce s ohledem na výsledek předchozího výběrového řízení. Vždyť město Hradec Králové je metropolí kraje, pyšní se přívlastkem Salon republiky a tomu by měla odpovídat úroveň stadionu. Jiná řešení jsou komplikovaná vzhledem k již vydaného stavebnímu povolení, případně mohou narážet na zákon o veřejných zakázkách. Každé další oddálení zahájení stavby bude znamenat významné zvýšení ceny,“ dodal bývalý zkušený útočník, který se i po konci aktivní kariéry snaží pomoci Votrokům i mimo hřiště.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.