Slavia v Edenu na Dortmund nevyzrála, Liverpool zažil na Anfield Road divokou přestřelku

Pražská Slavia po úvodní remíze s Interem Milán přivítala na své půdě Borussii Dortmund. Bundesligový soupeř nakonec utkání ovládl a zvítězil 2:0. Český zástupce v prestižní evropské milionářské soutěži však ostudu neudělal.

První poločas nabídl šance na obou stranách, ale nakonec to byl Hakimi, který otevřel skóre utkání. Na druhé straně měl velkou šanci Masopust, ale branku vstřelit nedokázal. Autor první branky nakonec rozhodl definitivně o tom, že si vestfálský gigant odveze z Edenu tři body. Dvě minuty před koncem základní hrací doby totiž upravil na konečných 2:0.

Zatímco duel Genku s Neapolí branku nenabídl, v Liverpoolu se střílelo víc než dost. Domácí nakonec porazili rakouský Salzburg 4:3, když se mezi střelce zapsali Mané, Robertson a dvakrát Salah. Barcelona dokázala porazit Inter Milán, přestože od třetí minuty prohrávala brankou Martinéze. Po změně stran ale dvakrát udeřil Suárez a utkání dokázal otočit.

Dařilo se i Chelsea, která dokázala urvat tři body na půdě Lille. Skóre otevřel v první půli Abraham, ale o deset minut později srovnal Osimhen. Ve druhém poločase ale vrátil náskok Blues Willian. Lyon dokázal porazit Lipsko 2:0, když přesnost ve střelbě prokázali Depay a Terrier.

Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Branky: 35. a 89. Hakimí. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (video, všichni Niz.). ŽK: Ševčík, Hovorka - Piszczek. Diváci: 19 370.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Masopust (75. Zelený), Stanciu (83. Škoda), Ševčík, Olayinka - Tecl (60. Van Buren). Trenér: Trpišovský.
Dortmund: Bürki - Piszczek, Akanji, Hummels, Hakimí ( 90. Zagadou) - Witsel, Delaney - Sancho (74. Hazard), Brandt (90. + 2. Götze), Guerreiro - Reus. Trenér: Favre.

Genk - Neapol 0:0
Barcelona - Inter 2:1 (58. a 84. Suárez - 3. Martínez)
Lille - Chelsea 1:2 (33. Osimhen - 22. Abraham, 77. Willian)
Liverpool - Salzburg 4:3 (9. Mané, 25. Robertson, 36. a 69. Salah - 39. Hwang, 56. Minamino, 60. Haland)
RB Lipsko - Lyon 0:2 (11. Depay, 65. Terrier)
Valencia - Ajax 0:3 (8. Ziyech, 34. Promes, 67. Van de Beek)
Zenit Petrohrad - Benfica 3:1 (22. Dzjuba, 70. vlastní Dias, 78. Azmoun - 85. Raúl De Tomás)