Bořil velebil Hakimiho: Nikdy jsem tak rychlého hráče nebránil. Myslel jsem, že proti němu stojím a on jede na motorce dvanáctistovce

Bořil velebil Hakimiho: Nikdy jsem tak rychlého hráče nebránil. Myslel jsem, že proti němu stojím a on jede na motorce dvanáctistovce
OBSAHUJE OHLASY

Byť Slavia na domácím kolbišti podlehla Borussii Dortmund dvougólovým rozdílem, podle krajního beka Jana Bořila se nemá za co stydět. O čem všem vyprávěl exboleslavský zadák po závěrečném hvizdu?

O srovnání Dortmundu s Interem...

"Rychlostně jsou trošku někde jinde. Škoda, že jsme neproměnili naše šance, vypadalo by to jinak. Je to škoda, měli jsme tam další šance, ale hlídali si to a pak už hrozili jen z brejku. Na konci jsme to otevřeli, protože jsme chtěli srovnat. Skončilo to tak jak to skončilo."

O dvougólovém Hakimim...

"Jestli sledujete německou ligu, tak on je asi nejrychlejší, co jsem proti nám zažil. Dokonce co jsem viděl v Anglii, možná je jen Sterling rychlejší. Nikdy jsem tak rychlého hráče nebránil. Myslel jsem, že proti němu stojím a on jede na motorce dvanáctistovce. Dal nám dva góly, i když to bylo po našich chybách. Kdybychom dali góly, tak by to také vypadalo jinak, ale vždycky to je o šancích a o gólech."

O myšlenkách na bodový zisk...

"Na bod nevím, ale měli jsme vyložené gólovky. Kdybychom je dali, tak pak bychom mohli myslet na bod. Chceme hodně napadat, to se nám dařilo. Oni z toho občas vyjeli. To je fotbal. My chceme hrát na riziko jeden na jednoho. Myslím si, že jsme v některých fázích byli i lepší. Takový zápas je spíše o zkušenostech. Po dlouhé době jsme v Lize mistrů, narazili jsme na nejlepší možné celky. Pro nás to je největší zkušenost. Je dobré, že si to můžeme vyzkoušet. Ukázali jsme si, že se s nimi dá hrát. Někteří jsou trochu jiný level, jsou třeba extrémně rychlí. I tak jsme si vytvořili gólovky. Je pro nás špatně, že jsme je neproměnili."

O brzkém střetu s Barcelonou a Messim...

"Ukázali jsme si, že se se Sevillou dá hrát, i když se štěstím, ale doma jsme je porazili. Hrají podobný styl. Naopak zase hrají jiný styl než Borussie. Připravíme se na to a doufám, že budeme doma bodovat."