Dortmundský Favre smekl před Slavií: Hraje opravdu na vysoké urovni. Kdo to nevidí, je slepý a nerozumí fotbalu

Dortmundský Favre smekl před Slavií: Hraje opravdu na vysoké urovni. Kdo to nevidí, je slepý a nerozumí fotbalu
OBSAHUJE OHLASY

Dortmund v Praze splnil roli favorita a z Edenu si odvezl plný počet bodů za vítězství 2:0, o které se postaral rychlík Hakimi. Kouč BVB Lucien Favre o poražených pronesl, že byli nebezpeční celých devadesát minut, čímž vzdal souboru Jindřicha Trpišovského hold.

A stalo se tak zaslouženě. Sešívaní měli procentuelně větší držení míče, na střely vyhrál domáci tým 12:8 a hráči "S" naběhali o skoro devět kilometrů více než hosté z bundesligy.

"Soupeř byl hodně nebezpečný, proto jsem musel od lajny hodně křičet. Opravdu podali velmi dobrý výkon. Slavia je pro mě velké překvapení. Viděl jsem spoustu jejích zápasů a hraje opravdu na vysoké urovni. Kdo to nevidí, je slepý a nerozumí fotbalu," vyprávěl po pražském triumfu na serveru idnes.cz šéf dortmundské lavičky.

A u lídra Fortuna:ligy nechválil pouze fyzickou připravenost, ale i fotbalovou vyspělost. "Není to jen atletický výkon, ale napadají, přenášejí hru na třicet čtyřicet metrů, to nedovede tak moc hráčů. Hráli dobře, 51 procent času byli u míče. Je jen dobře, že jsme zde vyhráli. Bylo to velice důležíté vítězství," ulevilo se švýcarskému odborníkovi, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Někdejší stratég Nice pak pochválil i Maročana Ašrafa Hakimiho, jehož má Borussia půjčeného z Realu Madrid. "Moc se mi líbil, vždyť dal dva góly. Není na tuto pozici stoprocentně zvyklý, ale ukázal, že mu svědčí. Je to rychlý hráč a v ofenzívě může být nebezpečný," okomentoval obránce či křídelníka šéf Reuse, Hummelse a spol.