V Edenu se podívají na plochu také Lafata, Plašil, Kolář a Čech...

V Edenu se podívají na plochu také Lafata, Plašil, Kolář a Čech...

Česká reprezentace je ve své kvalifikační skupině na postupovém druhém místě – tři body za Anglií, se kterou si to rozdá na Sinobo Stadium již v pátek 11. října.

Národní tým se při nejbližším soutěžním duelu s Albionem ve vršovickém Edenu oficiálně rozloučí se čtyřmi bývalými hráči, kteří nedávno zamávali svým profesionálním kariérám.

Repre poděkuje brankáři Petru Čechovi, záložníkům Danielu Kolářovi s Jaroslavem Plašilem a útočníkovi Davidu Lafatovi, který se pořád ještě pere za jihočeský Olešník.

"Rozhodli jsme se poděkovat hráčům, kteří v posledních měsících ukončili hráčskou kariéru a zároveň hráli důležitou roli v české reprezentaci. Myslíme, že zápas s Anglií je k tomu důstojnou příležitostí," pronesl tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Výše zmíněný Čech, jenž v současnosti pracuje pro Chelsea, je rekordmanem národního mužstva se 124 mezinárodními starty. Pře sto vystoupení se dostal i Plašil, jehož bilance se zastavila na 103 zápasech.

Zbylí dva už měli o něco menší dopad - zatímco Lafata nasbíral 41 mezinárodních utkání, Kolář reprezentoval svou zemi v devětadvaceti případech.