Nešpor je stále udržován v umělém tréninku, po Příbrami už však půjde pod kudlu...

Nešpor je stále udržován v umělém tréninku, po Příbrami už však půjde pod kudlu...

Byť ještě není olomoucký útočník Martin Nešpor ve veteránském věku, po ligových soubojích je rád za volno či úlevy. Důvodem jsou jeho problémy s kyčlí.

"Táhne se to s ním delší dobu. Držíme ho v takovém umělém tréninku, aby byl nachystaný do hry," prozradil na serveru idnes.cz hanácký trenér Radoslav Látal.

Operace už se blíží. Měla by proběhnout po duelu s Příbramí v reprezentační přestávce. "Martin s tím hodně bojuje, v týdnu moc netrénuje, pořád ho přemlouvám, ať vydrží. Ještě jsem ho přemluvil, ať zvládne Příbram, pak půjde na operaci," doplnil na stránkách idnes.cz kouč s minulostí v Piastu Gliwice či Košicích.

"Znám Martina z Polska. Říkal mi, že se poslední dobou cítí po kondiční stránce velice dobře. Škoda jen, že ho brzdí zranění, jinak by byl pro nás posila a hrával by od začátku," ozřejmil nástupce Václava Jílka.

Nešpor dosud naskočil do základu jen pětkrát, ale i tak vstřelil tři branky, což z něj dělá jasně nejlepšího útočníka Sigmy. Třiadvacetiletý Jakub Yunis ani o rok starší Ismar Tandir v uplynulých jedenácti kolech Fortuna:ligy neskórovali.

Otázka bude, jak dlouho bude mimo hru a jaký časový úsek mu zabere, aby se dostal zpět na nynější výkonnost. Sám bývalý hráč Mladé Boleslavi či Sparty, jenž oslaví příští léto třicáté narozeniny, si z toho však velkou hlavu nedělá.

"Konkurence musí být, já jsem rád. Hráč pak víc válčí o místo v tréninku. Ale je to zase o povaze člověka, jestli s tím chce bojovat, nebo ne a chce být dvojka nebo trojka. Já jsem rád za každou minutu, to říkám pořád dokola celou kariéru. Vždy odevzdám nejvíc, co můžu – ať budu hrát deset, nebo devadesát minut. A gól? To je nepopsatelný pocit, euforie. Odmala proto hrajete fotbal. Máte pak pár sekund největší radost," uzavřel idnes.cz citovaný kolega Pilaře, Falty, Jemelky a spol.