Götze byl na vršovické lavičce frustrovaný. Blíží se jeho konec v Dortmundu?

Götze byl na vršovické lavičce frustrovaný. Blíží se jeho konec v Dortmundu?

Někdejší zlaté dítě německého fotbalu Mario Götze už pamatuje mnohem lepší časy. Zatímco dříve byl nepostradatelnou součástkou vestfálského obra, aktuálně už se bez něj tým BVB v klidu obejde.

A statistická čísla to dokazují - bývalý středopolař Bayernu Mnichov odehrál v právě probíhajícím ročníku ve třech různých soutěžích pouhých 110 minut čistého času a spíše než hřiště dobře zná lavičky.

I ve druhém kole skupinové fáze Ligy mistrů proseděl celý duel mezi náhradníky a do hry se dostal až v nastaveném čase.

"Dortmund vyhrál v Praze, ale viděli jsme i frustraci Götze na lavičce náhradníků," napsal německý list Bild.

Pěti německými tituly ověnčený svěřenec švýcarského trenéra Luciena Favreho patří mezi ty světové šampiony z roku 2014, jejichž kariéra začala po zlaté medaili postupně uvadat. Kromě něj jde ještě o Zielera, Durma, Grosskreutze, Schürrle a samozřejmě Özila.

Sedmadvacetiletý Götze přitom pobírá v Signal Iduna Parku druhý nejvyšší plat (10 milionů eur ročně) hned po nejlépe placené dvojici Mats Hummels a Marco Reus (12,5 milionů eur).

Protože mu vyprší smlouva již v červnu 2020, aktuálně se řeší to, zdali ustoupí ze svých osobních podmínek a strhne ze sebe status nejlépe placeného náhradníky bundesligy, nebo půjde o dům dál.

Kdyby mělo pokračovat současné mizerné herní vytížení, asi by to vypadalo na druhou možnost...