Pivarník chápe absence Škody: Typičtí zabijáci vám nikdy nebudou běhat od první do poslední minuty

Pivarník chápe absence Škody: Typičtí zabijáci vám nikdy nebudou běhat od první do poslední minuty

Roman Pivarník, jenž v minulosti vedl Plzeň, Zlín, Bohemians, Jihlavu, Zbrojovku i Sigmu a momentálně je bez angažmá, pochválil aktuálního lídra Fortuna:ligy za neuvěřitelně náročný aktivní fotbal s vysokým presingem.

"Přesně ví, jak se zachovat po zisku a ztrátě míče. Účinně mění rytmus hry. V těchto aspektech nesmírně vyspěla," chválil družinu Jindřicha Trpišovského dvaapadesátiletý rodák z Košic, jehož slova zazněla na stránkách Deníku Sport.

Jak viděl domácí neúspěch s Borussií Dortmund, jež si z Prahy odvezla dvoubrankovou výhru? "Slavia má evropské parametry. Mezi týmy jsem neviděl velký rozdíl. Obě mužstva věděla, co chtějí hrát a jak to chtějí hrát, čehož se po celé utkání držela. S ohledem na výsledek rozhodla větší individuální kvalita hráčů Dortmundu. Když to řeknu jednoduše: oni šli sami na branku čtyřikrát, Slavia dvakrát. Svoje šance využili z padesáti procent, Slavia byla nulová," všiml si serverm iSpot.cz citovaný trenér, jenž prošel ve své hráčské éře například Banskou Bystricí, Duklou i Rapidem Vídeň.

I kvůli slabší produktivitě se řeší, zda slavnému "S" z Vršovic nechybí typický kanonýr, který by byl schopný vstřelit za sezonu dvacet a více branek. V týmu sice dělá kapitána třiatřicetiletý Milan Škoda, který dal za Slavii spoustu branek, jenže ten je využívaný převážně jako střídající žolík a například proti bundesligovému obrovi si zahrál jen posledních deset minut...

"V minulosti si dokázala hodně pomoct standardními situacemi. Nebo i střelami z dálky. Teď se jí to tolik nedaří i proto, že tyhle hráče ztratila. Přitom v utkání měli solidní pozice třeba Ševčík, nebo Stanciu. Ale k těm útočníkům: třeba Škoda je typický koncový hráč, umí dát góly, ale trenér Trpišovský potřebuje v těchto utkáních vzhledem ke stylu hry typologicky jiné hráče. Slavia má fotbal postavený na obrovské běhavosti. Ze své zkušenosti vím, že typičtí zabijáci vám nikdy nebudou běhat od první do poslední minuty. Nebudou honit soupeře, nebudou presovat, protože na to jednoduše nemají fyzický potenciál. Když si vzpomenu na Lafatu, což byl typický koncák, tak ten se na hřišti trochu poflakoval, dovedl si odpočinout a v pravý moment udeřit. Ano, Slavii chybí vyložený zabiják, ale v kontextu předváděného stylu hry, je třeba tuhle potřebu hlouběji analyzovat a následně správně vyhodnotit," uzavřel vítěz českého Superpoháru z roku 2012, jehož názor vyšel na portálu isport.blesk.cz.