Co je s Ekpaiem? Stav Nigerijce byl po příchodu do Budějovic horší, než si v Dynamu mysleli...

Co je s Ekpaiem? Stav Nigerijce byl po příchodu do Budějovic horší, než si v Dynamu mysleli...

Jihočeské Dynamo uzavírá celý prvoligový peleton i s ohledem na fakt, že bylo položeno na lopatky hned šestkrát z posledních sedmi vystoupení.

V neděli odpoledne se na domácím Střeleckém ostrově pokusí zaskočit Bohemians 1905, kteří jsou sice jedenáctí, ale stále rozdýchávají nečekané vypadnutí z domácího poháru, o což se postaral Chlumec nad Cidlinou.

Kouč Českých Budějovic si však nemyslí, že by je to vzhledem k Fortuna:lize extra ovlivnilo. "Pohár a liga jsou úplně odlišné soutěže. Bohemka už není pouze bojovný tým jako dříve. Hrají na tři obránce – Pokorný působil ve francouzské lize, Krch s Hůlkou už mají v lize odehráno několik sezon. Nebezpeční jsou krajní beci, explzeňský Havel a z druhé strany Podaný. Stabilní výkony podávají i v ofenzivě mladík Vodháněl či útočník Keita," chválil nejbližšího vršovického protivníka David Horejš, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Z protivníka mají respekt, ale strach nikoliv. Také proto chtějí konečně zvítězit a ukázat, že má nováček navíc, než doposud předvádí. "Dobře se připravíme a věřím, že uděláme všechno pro to, abychom získali tři body. Věříme i v podporu fanoušků, kteří nám v dosavadním průběhu sezony pomáhali. Bodů moc nemáme, proto potřebujeme nedělní zápas zvládnout. Chceme odehrát podobné utkání jako doma se Zlínem," pokračoval dvaačtyřicetiletý kouč, jenž převzal Dynamo přesně před čtyřmi lety.

Proti Klokanům nebude moci použít zraněného Michaela Rabušice, jenž byl podle něj ve výborné formě. Ivo Táborský připraven také nebude a Jiří Kladrubský má distanct za čtyři žluté karty. Stále navíc není k dispozici ani třiadvacetiletá plzeňská posila Ubong Ekpai, jenž dorazil na jih jakožto náhrada za Lukáše Provoda a v lize zatím v tomto ročníku neodehrál ani minutu.

"Ubong Ekpai nadále není připraven k zápasu. Má individuální tréninkový plán. Poctivě pracuje a rehabilituje, snad jej budeme moci využít po reprezentační přestávce. Jeho zdravotní stav byl po příchodu horší, než jsme si mysleli," uzavřel na stránkách idnes.cz šéf Sivoka, Ledeckého, Mustedanagiče, Kulhánka, Havelky a spol.