Domácí pohár: Chlumec se dočkal Plzně, Slavia musí do Ostravy a ven jede pošesté za sebou i Sparta...

Domácí pohár: Chlumec se dočkal Plzně, Slavia musí do Ostravy a ven jede pošesté za sebou i Sparta...

První říjnový pátek se v Praze losovalo osmifinále domácího MOL Cupu, s tím, že aktu byla přítomna sparťanská legenda Jiří Novotný. A jaké dvojice na sebe narazí?

Třetiligový Chlumec nad Cidlinou, který je největším překvapením soutěže, protože dokázal vyřadit Příbram i Bohemians 1905, narazí na Viktorii Plzeň, jíž přivítá před vlastním publikem.

Dvě druholigové značky - Dukla a Viktoria Žižkov - se podívají ven - dejvický tým zamíří na Hanou, kde je doma Sigma Olomouc a celek hrající pod televizním vysílačem se podívá do Uherského Hradiště, kde sídlí Slovácko.

Slavia, která obhajuje triumf z minulého ročníku, zamíří na hřiště pátého týmu prvoligového peletonu Baníku Ostrava, který se při střetu s papírovým favoritem z Vršovic bude spoléhat na početnou podporu fanoušků.

Spartu čeká výjezd (šestý v řadě) na půdu Českých Budějovic, kde působí celá řada jejích bývalých hráčů včetně těch, kteří jsou na Střelnici zapůjčeni na hostování. Barvy nováčka Fortuna:ligy oblékají Jindřich Staněk, Tomáš Sivok, Jiří Kladrubský, Roman Polom, Filip Havelka, Jiří Kulhánek, Zinedin Mustedanagič či Ivan Schranz.

V minulém ročníku MOL Cupu se Sparta probojovala až do semifinále. Všechna čtyři utkání sehrála venku.

Oficiální termín zápasu je stanoven na 30. října.

Los osmifinále MOL Cupu:

Chlumec nad Cidlinou - Plzeň
České Budějovice - Sparta
Liberec - Teplice
Olomouc - Dukla
Ostrava - Slavia
Mladá Boleslav - Zlín
Opava - Jablonec
Slovácko - Žižkov