Potřebujeme už nutně vyhrát, říká provizorní trenér předposlední Opavy. SFC hostí Teplice

Potřebujeme už nutně vyhrát, říká provizorní trenér předposlední Opavy. SFC hostí Teplice

Nelehké období zažívá Opava. Ještě do nedávna poslední tým Fortuna ligy, který nicméně remízou s Libercem a Karvinou nechal za sebe pustit České Budějovice, odvolal hlavního trenéra Ivana Kopeckého a tým momentálně vede duo asistentů - Josef Dvorník a sportovní ředitel Alois Grussman.

Provizorní trenérská dvojice ovšem před týdnem dotáhla tým k remíze v Karviné. I tým Františka Straky je velkým kandidátem na sestup, v posledních kolech ovšem Karvinští chytili velkou formu a do duelu vstupovali jako favorité právě oni, s Opavou však remizoval. Vedení SFC nového kouče hledá a tým dočasně vede právě někdejší hráč Opavy společně se sportovním ředitelem Grussmanem.

Ty po Karviné čeká další zkouška, doma totiž hostí Teplice. Ty vstoupily do sezóny mizerně, stejně jako Karviná se ale zvedají a momentálně se nachází na desátém místě ve Fortuna lize. Do duelu tak vstoupí jako favorit právě parta okolo kanonýra Jakuba Řezníčka. Právě on bude podle Dvorníka největším nebezpečím pro defenzívu Slezanů.

Opava bude chtít za každou cenu uspět. „Toužíme po třech bodech, ale hlavně je potřebujeme,“ říká Dvorník. „Teplice se zvedly. Jsou schopny hrát ve více rozestavení,“ očekává však těžké utkání. „Navíc se jim probudil střelec." To ale mluvil o Petru Marešovi, jenž v září chytil gólovou formu. 

Opavě by neměl scházet ani zkušený záložník a nejstarší fotbalista ligy Pavel Zavadil. Sobotní utkání začíná v Opavě v 16:30 hodin.