Jihlava otočila duel se Sokolovem, Pardubice v derby neuspěly

V pátek bylo zahájeno další kolo Fortuna národní ligy, favorit na postup do první ligy Vysočina Jihlava doma porazila Baník Sokolov. V sobotu se k prvním Pardubicím, které v derby podlehly Hradci Králové, přiblížila pražská Dukla. Dařilo se i brněnské Zbrojovce.

Do vedení však šli překvapivě hosté, už ve 4. minutě se přesně trefil plzeňský Jakub Selnar ve službách Sokolova. Jihlava nicméně před poločasovou přestávkou zásluhou Vaculíka srovnala a po pauze šla do vedení. Na konečných 3:1 stanovil skóre opět Vaculík, který Jihlavu posunul na druhé místo v tabulce druhé ligy.

V sobotu nicméně Jihlava spadla na třetí pozici, neboť pražská Dukla brzkým gólem Tetoura porazila nejtěsnějším rozdílem Prostějov. Stejný výsledek nabídlo i derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.

Vedoucí celek na půdě svého rivala neuspěl, jedinou branku ve vyrovnaném utkání obstaral jednadvacetiletý obránce Jakub Martinec. Dobrou formu potvrdil Třinec, který si poradil s Vítkovicemi, slaví i Brno, jenž uspělo na půdě Chrudimi.

Chrudim se sice po trefě Kesnera dostala do vedení, Řezníček ale těsně před přestávkou zamříil do vlastní sítě a Brno ucítilo šanci. Domácí Froněk navíc po hodině hry neproměnil penaltu a Brno tak trestalo. Střídající Fousek dvakrát překonal gólmana Mrázka, v nastavení udeřil i další náhradník Štepanovský.

Viktoria Žižkov doma v pražském miniderby porazila Slavoj Vyšehrad 1:0, jedinou branku utkání vstřelil v 31. minutě domácí Diviš. Z posledního místa v tabulce se odlepil Varnsdorf, který po pěti prohrách v řadě doma porazil Vlašim 2:1.

Fortuna národní liga, 11. kolo:

Vysočina Jihlava - Baník Sokolov 3:1 (1:1)
Branky: 44. a 82. Vaculík, 56. Jawo - 4. Selnar

Dukla Praha - Prostějov 1:0 (1:0)
Branka: 13. Tetour

Chrudim - Brno 1:4 (1:1)
Branky: 16. Kesner - 45. vlastní Řezníček, 71. a 90+3. Fousek, 90+1. Štepanovský

Třinec - Vítkovice 3:2 (2:1)
Branky: 10. Akulinin, 23. Kubala, 72. Bedecs - 25. Stříž, 49. Buchvaldek

Hradec Králové - Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 14. Martinec

Líšeň - Ústí nad Labem 1:3 (0:2)
Branky: 87. Kladík - 2. Prošek, 43. a 46. Drame

Viktoria Žižkov - Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)
Branka: 31. Diviš
Červená karta: 90+4. Řezáč (Viktoria Žižkov)