OBRAZEM: TOP stadiony moravských divizí, kterým by slušela vyšší soutěž

OBRAZEM: TOP stadiony moravských divizí, kterým by slušela vyšší soutěž

Představení nejlepších stadionů, na nichž se v letošní sezoně hrají zápasy českých divizí, už máme za sebou. V tomto článku jsme se tak museli logicky zaměřit i na kluby figurující v moravských divizních skupinách D až F a hlavně jejich stánky. Kde se mohou pochlubit stadiony, které by nedělaly ostudu ani ve vyšších soutěžích?

Jen těžko může někdo něco namítat proti tvrzení, že suverénně nejlepším zázemím mezi kluby v českých divizích se pyšní severočeský Chomutov. V případě moravských divizí se dá říct, že se o prvenství dělí hned dva stánky, ten v olomoucké Holici a ten v Havířově.

Domov 1. HFK Olomouc se výrazně proměnil po premiérovém postupu klubu do druhé ligy, v letech 2000 až 2003 byly vybudovány po stranách hřiště nové zastřešené tribuny, díky nimž se kapacita stadionu zvýšila na 2 900 diváků, z toho 2 600 je k sezení.

Městský fotbalový areál v Havířově se zase může pyšnit největší kapacitou napříč všemi stadiony, na nichž se hraje divize. Na domácí duely Indiánů s hrajícím trenérem Miroslavem Matušovičem, ligovým mistrem s ostravským Baníkem i pražskou Spartou, může přijít až 7 500 diváků. K sezení je přitom určených 4 500 zastřešených sedaček.

Za zmínku ale stojí i další stadiony. Díky rekonstrukci se mohou chlubit pěkným a moderním zázemím v Polné, ve Vsetíně nebo třeba v Bohumíně, kde tamní areál nese jméno po místním rodákovi a již zesnulém reprezentačním gólmanovi Pavlu Srničkovi.

Prohlédněte si v galerii všechny stadiony, které patří v moravských divizích k těm nejlepším!