Real zvládl zápas s Granadou, Atletico pouze remizovalo, Barcelona dohrávala v devíti, přesto rozdrtila Sevillu

V La Lize dále vede Real Madrid, který zvládl domácí zápas s Granadou. Úspěšná byla i Valencia, jež porazila Alavés. Překvapivě poté slaví i Osasuna, ta si doma poradila s Villarrealem.

Hosté z Eibaru šli před poločasem do vedením, Betis ovšem po poločase srovnal a zachránil utkání alespoň na remízu 1:1, ke konci byl navíc vyloučen hostující Escalante.

V čele soutěže zůstane i po osmém kole Real Madrid. Granada sice dělala potíže a po trefě Duarteho už to bylo jen o branku, definitivní jistotu tří bodů pro domácí ale ve druhé minutě nastavení zajistil střídající James Rodríguez.

Vidět byl Eden Hazard, belgický středopolař poprvé ve Španělsku skóroval, navíc si připsal i asistenci na gól Luky Modriče. Po kritice tak přišlo výrazné zlepšení.

Vyhrát naopak nedokázalo Atletico Madrid, které na hřišti Valladolidu remizovalo 0:0. Zvítězilo i Getafe, které uspělo na hřišti Realu Sociedad. Velký zápas se odehrál v neděli večer v Barceloně, domácí se probrali a Sevillu porazili 4:0, ke konci si ale nechali vyloučit dva hráče.

Real Madrid - Granada 4:2 (2:0)
Branky: 2. Benzema, 45+1. Hazard, 61. Modrić, 90+2. Rodríguez - 69. z penalty Machís, 78. Duarte

Valencia - Alavés 2:1 (1:0)
Branky: 27. Gómez, 80. z penalty Parejo - 89. Pérez

Osasuna - Villarreal 2:1 (0:1)
Branky: 46. Roncaglia, 79. Ávila - 5. Torres

Mallorca - Espanyol 2:0 (1:0)
Branky: 37. Budimir, 73. Sevilla

Celta Vigo - Athletic Bilbao 1:0 (0:0)
Branka: 74. Aspas

Real Valladolid - Atletico Madrid 0:0 (0:0)
Neproměněná penalta: 36. Ramirez (Real Valladolid)