Klopp má jasno: Leicester může hrát o Ligu mistrů

Klopp má jasno: Leicester může hrát o Ligu mistrů

Velkou poklonu si vysloužil Leicester od svého dnešního protivníka, manažera Liverpoolu Jürgena Kloppa. Brendan Rodgers podle něj u Lišek odvádí skvělou práci a může senzačního anglického mistra ze sezóny 2015/16 vrátit do Ligy mistrů. 

Leicester je posledním anglickým týmem mimo TOP 6, který si zahrál Ligu mistrů. Stalo se tak po neuvěřitelné jízdě ze sezóny 2015/16, která skončila šokujícím titulem pro Lišky.

Anglický mistr si následně zahrál dokonce čtvrtfinále Ligy mistrů a podle Jürgena Kloppa, který dnes Leicester na Anfield Road přivítá, se tam Leicester brzy může vrátit.

 

"Vypadá to tak, stoprocentně. Neexistuje žádný rozdíl mezi tímto týmem a šesti v uvozovkách nejlepšími. Snad kromě jména. Vidíte, jak je ten tým postaven. Už zezadu. Brankář je stále tam a není o něm pochyb. Obrana vypadá opravdu solidně v každé pozici, jsou tam kreativní a pracovití hráči. Střed je také velmi kreativní a o útoku nemusíme ani mluvit. Takto se buduje tým," prohlásil Jürgen Klopp.

Pochvalu si od něj vysloužil i současný manažer Lišek Brendan Rodgers, jehož německý kouč před čtyřmi lety nahradil právě v Liverpoolu.

"Udělal neuvěřitelnou práci v Celticu a nyní to opakuje v Leicesteru. Mnoho hráčů tam bylo před ním, ale udělal několik opravdu dobrých podpisů. Mají skvělý tým. Hrají opravdu dobře, myslím ale, že to v tuto chvíli ani nemusím říkat, jelikož to všichni ví. Když se díváte na jejich zápasy, je to vzrušujícíc. Jsou svěží, dobře brání a hrozí protiútoky," dodal Klopp s tím, že na Liverpool ani dnes nečeká jednoduchý soupeř.