Liverpool zůstává stoprocentní díky penaltě v závěru, Brighton jasně přehrál Kohouty

Liverpool zůstává stoprocentní i po osmém kole, když zvládl napínavý duel s Leicesterem. Rozhodla penalta Jamese Milnera z páté nastavené minuty. To Kohouti pokračují v mizérii, od Brightonu dostali tři branky a odjíždí s nepořízenou.

V mizérii pokračuje Tottenham, jenž v úvodním utkání 8. kola podlehl Brightonu. Rozhodnuto už bylo prakticky ve třetí minutě, kdy Lloris neudržel centr Grosse a Maupay měl jednoduchou práci. Lloris si navíc poranil rameno a posléze byl střídán.

Druhou branku ve 32. minutě tak inkasoval náhradník Gazzaniga, který si sice s prvním pokusem Connollyho poradil, dorážku už ale mít nemohl. Tottenham si vypracoval jedinou větší příležitost, tu ale Kane neproměnil. V té chvíli už navíc domácí vedli o tři branky.

Gross sice po hodině hry orazítkoval břevno, o dvě minuty poté se ale nádhernou ranou k levé tyči podruhé prosadil mladík Connolly. Brighton tak překvapil Kohouty a zaslouženě bere tři body.

Z jasného vítězství se raduje i Aston Villa, která v souboji nováčků rozdrtila Norwich na jeho hřišti 1:5. Teemu Pukki znovu vyšel naprázdno, za hosty naopak řádil útočník Wesley. Ten už v první půli mohl dokonat čistý hattrick, v závěru půle ale neproměnil pokutový kop.

Gólman McGovern jeho pokus vyrazil a uspěl i proti následné dorážce. Ve druhé půli ovšem inkasoval ještě třikrát a domácím tak nebyla nic platná šťastná trefa střídajícího Drmiče. Snad jen, že hostující brankář Heaton přišel o třetí čisté konto v letošní sezóně.

Nejvíce pozornosti se dnes samozřejmě upínalo na Liverpool a otázkou bylo, zda Reds i po osmém kole zůstanou stoprocentní. Odpověď? Ano. Ale bylo to pořádné drama.

Liverpool měl od počátku více ze hry a poprvé mohl udeřit ve 13. minutě. Po skvělé práci Alexandera-Arnolda ovšem Milner zblízka přestřelil. Následně se ve skluzu neprosadil ani Firmino a vše tak na sebe na konci první půle vzal Mané.

Senegalského útočníka skvostně vysunul Milner, Mané předstihl Evanse a poté chladnokrevně poslal míč do sítě. Ještě v první půli mohl přidat druhou branku, přihrávku Firmina ale nevyužil.

Ve druhé půli zahrozili Firmino a Robertson, Schmeichel ovšem neinkasoval. A do hry se dostali i hosté, Praet v dobré pozici těsně minul. Z jediné střely na branku se ale hostům podařilo vyrovnat. Střídající Pérez našel Maddisona a s pomocí teče Lovrena skončil míč v síti.

Deset minut před koncem ožila na Anfieldu noční můra jménem Leicester. Lovren a van Dijk po standardkách neuspěli a zápas se blížil ke konci. Ve třetí minutě nastavení ale obrovskou hrubku udělal Albrighton a v pokutovém území následně sestřelil Maného. Výsledkem byla penalta pro domácí. Mo Salah již nebyl na hřišti, jelikož mu Choudbury nepříjemně poranil kotník, a tak se penalty ujal James Milner.

Ten zachoval chladnou hlavu a Liverpool tak i po osmém kole zůstává stoprocentní. S Leicesterem na domácím stadionu to ale opět byly obrovské nervy.

Výsledky 8. kola anglické Premier League:

Brighton - Manchester City 3:0 (2:0)
Branky: 3. Maupay, 32. Connolly, 65. Connolly (Dunk)

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Webster, Dunk (C), Burn – Montoya, Gross, D. Stephens (90. G. Murray), Mooy, Alzate (88. Bong) – Maupay, Connolly (80. Bissouma).

Tottenham Hotspur: Lloris (C) (8. Gazzaniga) – Moussa Sissoko, Alderweireld, Vertonghen, B. Davies – Dier, NDombèlé (46. Winks) – Lamela, Eriksen, Son Hung-min (73. Lucas Moura) – Kane.

Burnley - Everton 1:0 (0:0)
Branka: 72. Hendrick (A. Westwood)

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters (55. Taylor) – Gudmundsson (84. Lennon), Hendrick, A. Westwood, McNeil – Wood, A. Barnes (74. Jay Rodriguez).

Everton FC: Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – Schneiderlin (59. A. Gomes), Delph – Richarlison, G. Sigurdsson (59. Sidibé), Iwobi – Calvert-Lewin (74. Kean).

Liverpool - Leicester 2:1 (1:0)
Branky: 40. Mané (Milner), 90+5. Milner (pen.) – 80. Maddison (Ayoze Pérez)

Liverpool FC: Adrián – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Milner (C), Fabinho, Wijnaldum (78. J. Henderson) – M. Salah (90+2. Lallana), Firmino (78. Origi), Mané.

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Praet (73. Ayoze Pérez), Maddison (86. Choudhury), Tielemans, H. Barnes (46. Albrighton) – Vardy.

Norwich - Aston Villa 1:5 (0:2)
Branky: 88. Drmić – 15. Wesley (El Ghazi), 30. Wesley (J. McGinn), 49. Grealish (El Ghazi), 61. Hourihane (Targett), 83. Douglas Luiz (Wesley)

Norwich City: McGovern – Aarons, Amadou, Godfrey (C), Lewis – Leitner, McLean – Buendía, Stiepermann (76. Roberts), Cantwell (81. Srbeny) – Pukki (84. Drmić).

Aston Villa FC: Heaton – Guilbert, Engels (75. Konsa), Mings, Targett – J. McGinn, Nakamba, Hourihane (78. Douglas Luiz) – El Ghazi (64. Trézéguet), Wesley, Grealish (C).

Watford - Sheffield United 0:0

Watford FC: Foster – Prödl (57. C. Dawson), Cathcart (C), Kabasele – Janmaat, Cleverley, Doucouré, Holebas – Pereyra – Welbeck (77. Sarr), A. Gray (59. Deulofeu).

Sheffield United FC: D. Henderson – O'Connell, Basham, Egan – Baldock, Lundstram, Norwood (C), Fleck, Stevens – McBurnie (62. Mousset), Robinson (71. Sharp).