Zbrojovka se v Chrudimi nadřela, ale má druhou venkovní výhru. Výsledek 4:1 není jednoznačný, míní Šustr

Zbrojovka se v Chrudimi nadřela, ale má druhou venkovní výhru. Výsledek 4:1 není jednoznačný, míní Šustr

Zbrojovka Brno má prvoligové ambice, nachází se však pouze v lepším průměru druhé ligy a nemá mezi elitu zrovna blízko. Po jedenácti kolech se nachází na pátém místě a na první Pardubice ztrácí sedm bodů. To nevypadá tak špatně, jak to bylo před pár zápasy, přesto mají Brňané vyšší ambice.

Zbrojovka měla ale podobný úvod do sezóny i loni, po podzimu se nacházela ve středu tabulky a díky povedenému jaru to dotáhla až do baráže, kde ovšem po kontroverzním dvojzápase remizovala s Příbramí 3:3 doma a 0:0 venku a kvůli postupové matematice zůstala ve druhé lize. Brno mělo původně ambici postoupit do ligy přímo z prvního místa, pokud ovšem postoupí do baráže a dvojutkání zvládne, bude to ve finále jedno.

Úvod sezońy byl mizerný, před týdnem ale Brno doma zvládlo porazit silný Hradec Králové 2:1 a nyní Zbrojovka zvládla duel v Chrudimi. Tam ale prohrávala a vůbec to nevypadalo dobře, poté ovšem Brno srovnalo, Chrudim nedala penaltu, Fousek vstřelil vítězný gól na 2:1 a v nastavení zaznamenala Zbrojovka dvě další branky, které pečetily výhru 4:1. 

Utkání ale nebylo tak jednoznačné, jak vypadá výsledek. "Jak se předpokládalo, v utkání jsme drželi častěji míč, domácí hrozili z brejků a centrů. Bohužel hned z první nebo druhé akce Chrudimi jsme dostali branku, naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat. Ve druhé půli jsme po neproměněných šancích přečkali penaltu a krátce poté skórovali podruhé. Soupeř pak otevřel hru a nám se nakonec v závěru povedlo najít v zakončení klid a výhru potvrdit. Výsledkově jsme tedy utkání zvládli, v některých fázích i herně, ale výhra se nerodila lehce," hodnotil utkání Pavel Šustr, trenér Zbrojovky Brno.

"Dostali jsme se do takřka identické situace jako před rokem. Každý zápas je těžký a každý soupeř dokáže kousat, nikdo nám nic nedá zadarmo. Věřím ale, že si kluci dokáží, že jsou schopní hrát fotbal a hrát jej dobře," naráží Šustr na stejný průběh sezóny jako loni. Brno navíc vyhrálo dvakrát v řadě teprvé poprvé v sezóně. Po reprezentační pauze doma Zbrojovka bude hostit poslední Varnsdorf.