Mladá Boleslav doma po Spartě přemohla i Plzeň. Ty penalty v závěru mě ničí, říká Weber

Mladá Boleslav doma po Spartě přemohla i Plzeň. Ty penalty v závěru mě ničí, říká Weber
OBSAHUJE OHLASY

Mladá Boleslav zažila po zápase v Edenu další infarktové utkání. Vyzvala dalšího favorita na titul, Viktorii Plzeň, výsledkově se to Mladoboleslavským vydařilo daleko lépe a silného soupeře porazili 2:1. O výsledku rozhodla proměněná penalta Nikolaje Komličenka z nastavení druhého poločasu.

Penaltu v nastavení za stavu 0:1 kopala Mladá Boleslav i před týdnem v Edenu, tam ale selhal Muris Mešanovič a svěřenci Jozefa Webera tak vyšli bodově naprázdno. Tentokrát se ale Nikolaj Komličenko nemýlil a Mladá Boleslav tak porazila Plzeň 2:1. "Ty penalty v závěrečných minutách mě ničí. Už dvě jsme nedali, ale Komličenkovi jsem tentokrát věřil. Nápor nervů je obrovský," okomentoval Weber infarktový závěr zápasu.

Trenér Mladé Boleslavi podotkl, že Plzeň a Slavia jsou zkrátka ty nejlepší týmy v lize. "Tři body proti Plzni nebo Slavii jsou vždy cennější, jsou o parník silnější," pokračoval Weber.  "Vítězství se nerodilo lehce, hlavně v první půli Plzeň ukázala svou sílu. Ve druhém poločase jsme situace řešili jistěji, k bojovnosti jsme přidali fotbalovou kvalitu a jsem rád, že jsme vyhráli," neskrýval radost trenér Středočechů.

"Dobře jsme hráli i na Slavii, ale tam nám to nevyšlo výsledkově. Teď se musíme připravit na další silné soupeře," ukončil Weber hodnocení. Své slovo dostal i o poznání zklamanější Pavel Vrba, kouč Viktorie Plzeň. "Mladá Boleslav potvrdila, že doma je mimořádně silná. Mají skvělé útočníky a dnes to ukázali," smutnil šéf plzeňské lavičky. Podotkl i to, že Mladá Boleslav je doma stoprocentní.

"Utkání se Spartou jsme zvládli, dnes jsme zase prohráli. Ale já budu hodnotit celý podzim až v prosinci," ukončil hodnocení. Napravit ztrátu v Boleslavi může Plzeň po reprezentační pauze doma s Baníkem Ostrava, o týden později pak v zápase podzimu doma vyzve pražskou Slavii. Prvním soupeřem Mladé Boleslavi po reprezentační přestávce bude Zlín.