Kolář se přibližuje rekordní neprůstřelnosti Čecha. Bude skvělé, když ho překoná, míní Souček

Kolář se přibližuje rekordní neprůstřelnosti Čecha. Bude skvělé, když ho překoná, míní Souček

Čtyřiadvacetiletý záložník Slavie Tomáš Souček měl z plného počtu bodů na jablonecké půdě velkou radost. Vždyť domácí soubor Petra Rady před domácím publikem na Střelnici nebodoval po třinácti zápasech a poprvé v letošním roce.

"Vidíme to i v tabulce, že se tady těžko vyhrává. Jablonec má hodně bodů, takže je to úspěch to tady zvládnout za tři body. Od patnácté minuty jsme diktovali tempo a myslím, že jsme předvedli dobrý výkon," pronesl vytáhlý středopolař s minulostí ve Viktorii Žižkov či Slovanu Liberec.

Sešívaní se na čele odtrhli od Plzně, na kterou nyní mají náskok šesti bodů. "Věděli jsme, že Plzeň ztratila. Byla to pro nás další motivace, abychom se cítili v tabulce líp a víc si dovolili. Mezi Ligou mistrů a ligou budeme trochu klidnější, takže jsme spokojeni. To se regeneruje jedna radost," liboval si kolega Škody, Hovorky, Kúdely a spol.

Pohodlným náskokem však rozdíl mezi prvním a druhým týmem tabulky ještě nenazval. "Jsou to jen dva zápasy, to se dá ztratit hned. Pohodlné to je, až když to skončí a je to definitivní. Tohle nic není. Chceme hrát podle sebe, jak v Lize mistrů, tak v lize i v poháru. Chceme dominovat v každém zápase, o pohodlnosti nechceme vůbec slyšet," upozornil svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Lídr Fortuna:ligy jako jediný z celého šestnáctimístného peletonu stále neprohrál a co víc - pořád inkasoval jen dvě branky, což je fantastické číslo. Ondřej Kolář už navíc drží ligovou neprůstřelnost 758 minut čistého času, což je rekord vršovického "S" a do absolutního maxima Petr Čecha mu chybí už jen 144 minut, o což se po repre pauze pokusí proti Příbrami a Plzni...

"Bude skvělé, jestli to překoná. Do osmdesáté minuty to dnes měl bez práce a pak musel předvést dva skvělé zákroky, takže to měl zasloužené. Samotného by mě mrzelo, kdyby o to takhle přišel. Budeme se ale soustředit hlavně na tři body a pak až na případné rekordy," uzavřel český reprezentant ze Sinobo Stadium.