Hašek: Fanoušci Bohemians si možná myslí, že kdyby tady byl jiný trenér, že by mužstvo hrálo líp

Hašek: Fanoušci Bohemians si možná myslí, že kdyby tady byl jiný trenér, že by mužstvo hrálo líp

Klokanům to na půdách soupeře nejde, o čemž svědčí jak nedávné vypadnutí z MOL Cupu, tak šestá porážka ze sedmi ligových výjezdů. Naposledy tým Bohemians 1905 výsledkově "rupl" na hřišti nováčka z Českých Budějovic.

Zatímco před domácím publikem pražský soubor ještě v ročníku neprohrál, venku mu to vůbec nejde. Proč je rozdíl tak markantní? "Sami si tuhle otázku klademe. Je to součet více faktorů i otázka typologie hráčů, které máme k dispozici. V Budějovicích do toho zasáhla taky kádrová nouze. Máme tři typické devítky a dvě nám vypadly. Keita měl čtyři žluté karty. Puškáč, na něhož jsme čekali tři měsíce, protože měl zlomený prst, si teď v poháru zlomil zase jiný. Zbyl jen dvacetiletý Ugwu, který přišel z juniorky a po počáteční euforii, že se dostal do ligy, na něj dolehla realita všedního dne. Tonda Vaníček bohužel nemá zdaleka takovou formu jako měl na jaře, kdy byl velmi zajímavý," vyjmenovával možné příčiny Martin Hašek.

Po závěrečném hvizdu tak zaplněný kotel vršovických fanoušků skandoval hesla jako "My chceme Bohemku" či "Hašek ven". Jaký na to má názor samotný hlavní trenér s minulostí ve Spartě, Pardubicích či Vlašimi? "Fanoušci chtějí výhry. Jsou frustrovaní, že se prohrává a na někom si frustraci museli vybít. Samozřejmě trenér je v ten moment první na řadě," uvedl šéf Vacka, Puškáče, Jindřiška a spol.

"Možná si myslí, že kdyby tady byl jiný trenér, že by mužstvo hrálo líp. Paradoxně to začali řvát ve druhém poločase zrovna v momentě, kdy Bohemka hrála hodně zajímavý fotbal, ale tohle jsou emoce, když se prohrává. Chápu to. Jinak ale musím říct, že nás celý zápas hodně povzbuzovali a určitě pomohli k tomu, že jsme se ve druhé půli dostali do tlaku," ocenil příznivce mladší bratr Dominika Haška.

V zelenobílém prostředí stále dostatečně nerozdýchvali senzační vypadnutí z domácího poháru. "Měli jsme všichni máslo na hlavě, vypadli jsme s třetiligovým klubem a měli co napravovat. Odpovědí by byl bojovný výkon plný pohybu a nasazení. A ten jsme v prvním poločase nepředváděli. Byli jsme sterilní, bezkrevní. Zásadně jsme sice nepropadávali směrem dozadu, ale naše hra neměla šmrnc a šťávu. Dopředu jsme až na jednu situaci, která byla gólová, nebyli nebezpeční. Hra nemohla naše fanoušky bavit," mrzelo devětačtyřicetiletého stratéga.