Tohle je nejhorší období, co jsem v Manchesteru United zažil, truchlí De Gea

Tohle je nejhorší období, co jsem v Manchesteru United zažil, truchlí De Gea

Rudí ďáblové nestačili ani na Newcastle United a protože získali v prvních osmi kolech pouhých devět bodů, aktuálně jim v tabulce Premier League náleží velmi nelichotivá dvanáctá pozice, s tím, že na sestupové pásmo mají jen dvoubodový náskok.

I proto zažívají nejhorší start do anglické nejvyšší soutěže za posledních třicet let - od roku 1989. Po mezinárodní pauze navíc čeká na dvacetinásobného šampiona země rozjetý Liverpool, který dosud vyhrál na ostrovech úplně všechno...

Norský manažer Ole Gunnar Solskjaer, jemuž vyjádřil důvěru i místopředseda Ed Woodward, který na jeho adresu pronesl, že "staví tým pro budoucnost", by se rád odrazil k lepším a světlejším zítřkům právě proti aktuálnímu lídrovi.

"Naštěstí teď budeme mít čas si všechno vyhodnotit. Fotbalisté jsou taky jen lidé, a když nevidí výsledky své tvrdé práce, tak je to pro ně těžké. Hráči teď odjedou na reprezentační srazy, potkají se se spoluhráči a vrátí se odpočatí. Liverpool pro nás bude ideální zápas," pronesl serverem ceskatelevize.cz citovaný šéf Pogby, Rashforda, Martiala a spol., jenž vedl před United celky Cardiffu City a Molde.

Španělská jednička David de Gea je o něco větším pesimistou, než jeho nadřízený. Dosavadní výkony a výsledky označil za nepřijatelné. "Máme nějaké zraněné, ale to nic neomlouvá. Musíme se zlepšit úplně ve všem. Nevím, co se děje. V zápasech se i na jeden gól strašně nadřeme. Musíme bojovat, jsme přece Manchester United. Tohle je nejhorší období, co jsem v klubu zažil," nechal se slyšet portálem ceskatelevize.cz citovaný někdejší gólman Atlétika Madrid, který je součástí organizace osmým rokem.

Za tu dobu vystřídal Manchester United hned šest hlavních trenérů. Jak dlouho ale ještě u kormidla vydrží ten, který už sedí na lavičce áčka zhruba deset měsíců a přes nadějný start s ním žádný velký zázrak neudělal?