Mihajlovič udělal z Krejčího beka a exsparťan přiznal, že už dostal párkrát vynadáno...

Mihajlovič udělal z Krejčího beka a exsparťan přiznal, že už dostal párkrát vynadáno...

Sedmadvacetiletý exsparťan Ladislav Krejčí operuje v Boloni čtvrtý rok. Zatímco ve své první sezoně Serie A zasáhl do sedmatřiceti duelů z osmatřiceti, v dalších dvou ročnících už figuroval mezi jedenácti vyvolenými pouze třináctkrát, s tím, že dohromady to dalo třicet vystoupení.

V právě probíhající sezoně je odehráno sedm duelů a on odehrál za aktuálně jedenáctý tým tabulky čtyři zápasy s bilancí jednoho přesného zásahu. Že by se opět začalo blýskat na lepší časy?

"Radost mám z fotbalu pořád, jinak bych ho nedělal. Samozřejmě je příjemnější, když člověk nastupuje a je nápomocný týmu," uvedl český reprezentant, jehož slova vyšl na stránkách Deníku Sport.

Když pendloval mezi tribunou a lavičkou, nebylo to příjemné. "Ale snažil jsem se dělat všechno stejně. To znamená pracovat, makat a věřit, že šance přijde. Přišla několikrát na konci sezony, potom v přípravě, jelikož se zranil spoluhráč, jsem toho také docela dost odehrál. Věřil jsem, že dostanu možnost nastupovat v základu třeba hned na začátku sezony. To se bohužel nestalo, musel jsem počkat na svou šanci, která přišla teď. Snažím se ji využít přesvědčit trenéra, aby mě dal do dalších zápasů," pokračoval v interview pro iSport.cz držitel dvou českých primátů z let 2010 a 2014.

Na Apeninském poloostrově z něj v poslední době udělali beka. "Máme takový způsob hry, že při ofenzivní fázi hrajeme spíš způsobem 4-3-3. Já jsem vlastně útočící hráč. Ale samozřejmě do defenzivy se pak musím zapojovat víc, než jako krajní záložník. Snažím se na tom pracovat, mám hodně individuálních tréninků, videí, kde se mi snaží pomoct a naučit mě, abych byl ve správném postavení. Není to úplně jednoduché, nejde o mou přirozenou pozici. Ale snažím se to vnímat a naučit se to," doplnil ve Sportu nynější svěřenec Srba Siniši Mihajloviče.

Právě Serie A je považována za defenzivně velmi vyspělou soutěž. A on sám cítí, že se pořád má co učit. "Nemám moc možnost srovnávat to s jinými soutěžemi. Ale v Itálii se hodně dbá na taktiku, v defenzivě se klade důraz na detaily. Také kvůli tomu je trošku obtížnější nastupovat na pozici levého obránce. První zápasy i tréninky to bylo těžké, zvykal jsem si. Snažil jsem se přijmout všechny rady, nebo když jsem párkrát dostal vynadáno, si z toho vzít věci tak, abych byl týmu platný i na bekovi. Často jsem dostával vyhubováno, že jsem daleko od centrujícího hráče, že musím být blíž, dostoupit ho a dostávat ho pod tlak i za cenu toho, že mě třeba obejde, i když to také nechceme. Prostě být na větším riziku a hlavně soupeře nenechávat hrát jednoduché balony," uzavřel na webu Deníku Sport rodák z Prahy, jehož klub čeká po repre pauze výjezd na Juventus Stadium.