Matějovský prý chytil v sedmatřiceti druhou mízu. Chválen je výrazy jako geniální či fantastický...

Matějovský prý chytil v sedmatřiceti druhou mízu. Chválen je výrazy jako geniální či fantastický...

Sedmatřicetiletý špílmachr Marek Matějovský, jenž oslaví osmatřicáté narozeniny letos v prosinci, sice není nejrychlejším boleslavským hráčem, nicméně důležitost mu nikdo neupře. 

V dosavadním ročníku Fortuna:ligy zasáhl exsparťan s minulostí v Readingu do všech dvanácti duelů a na aktuálně třetím místě v tabulce má velký podíl.

K tomuto datu už nasbíral funkční veterán šest gólových asistencí a veleben byl i po skalpu Viktorie Plzeň. "Máme v Česku výborné hráče, řadu z nich jsem trénoval, ale žádný jiný by neřešil finální přihrávku před penaltovou situací stejně geniálně jako Marek. Snad mi ho v zimě nikdo nevezme. V sedmatřiceti letech chytil druhou mízu a je fantastický," chválil svého svěřence kouč Jozef Weber, jehož slova vyšla na portálu sport.cz.

A co reakce bývalého českého reprezentanta? "Druhá míza jo? No nevím. Snažím se pomoci, jak nejlépe umím. Chci hlavně využít maximálně moje přednosti ve prospěch mužstva. Pomoci přehledem, někdy jde i o správné načasování, součinnost se spoluhráči a byť je to otřepané, tak i kus štěstí," zůstává na zemi samotný středopolař, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

Na konec kariéry to zatím vůbec nevypadá. "Dokud budou trenéři přesvědčeni, že mohu být týmu prospěšný, budu k dispozici. Aktuálně jsem možná trošku více vidět, protože jsem u některých důležitých okamžiků. Ale nemyslím si, že by z mojí strany šlo o něco výjimečného. Celou kariéru jsem se držel jednoduchého kréda. Nelétat v oblacích, když se daří. A nepropadat zbytečné skepsi, když se nedaří. A toho se držím i teď," doplnil na webu sport.cz kolega Komličenka, Mešanoviče, Pudila a spol.

Spíše než to, že vede tabulku asistentů, ho mrzí výsledky týmu při výjezdech, které jsou více než špatné. "Spíše než sebe řeším naši venkovní bilanci. V šatně ji probíráme neustále. Nemůžeme přece spoléhat, že budeme doma stoprocentní věčně. Neumím říct jednu věc, která je původem tak špatné bilance. Ale udělám maximum, aby už po příštím kole neplatila," postrašil zlínské Ševce.