Šustr musel z kola ven i po vysoké výhře, ke Zbrojovce se přesunul dosavadní šéf nováčka z Líšně

Šustr musel z kola ven i po vysoké výhře, ke Zbrojovce se přesunul dosavadní šéf nováčka z Líšně

Druholigová Zbrojovka, jíž patří ve FNL průběžná pátá pozice, hlásí v reprezentační pauze změnu v realizačním týmu, ve kterém končí dosavadní hlavní trenér Pavel Šustr, jenž tak seděl na lavičce od srpna 2018 do října 2019.

Čtyřiačtyřicetiletému kormidelníkovi nezachránila práci ani vysoká venkovní výhra v Chrudimi. Nově povede Mageru, Vaňka a spol. osmapadesátiletý odborník Miloslav Machálek, jenž seděl na lavičce taktéž druholigové Líšně...

"Postavení Zbrojovky v tabulce neodpovídá ambicím klubu a představám města a fanoušků, nedařilo se nám zcela naplňovat potenciál hráčského kádru. Jsme přesvědčeni, že tento krok naši hru kvalitativně zvedne a posune dál výsledkovou tabulkou," uvedl na webu fczbrno.cz sportovní ředitel Tomáš Požár.

Machálek, jehož asistenty zůstávají Martin Doležal, Petr Maléř a Richard Dostálek, povede poprvé Brno ve čtvrtek Za Lužánkami v přípravě proti Sigmě Olomouc. Soutěžní debut v novém prostředí ho pak čeká v pátek 18. října v domácím duelu proti Varnsdorfu.

"Pracovat v historicky nejslavnějším moravském klubu je pro mě výzva a čest. Kádr Zbrojovky je kvalitní a velmi dobře připravený, nehodlám tedy přicházet s nějakou zásadní revolucí, mým záměrem je navázat na kvalitní práci dosavadního realizačního týmu a dále ji rozvinout," doplnil nový trenér Zbrojovky.

Ta uazvřela s výše zmíněnou Líšní, která je jakožto nováček aktuálně devátá, memorandum o užší spolupráci. Příchod trenéra je prvním krokem, tím druhým může být výměna hráčského materiálu.