Souček: S Anglií si to můžeme rozdat tak, jak si to Slavia rozdává se soupeři v Lize mistrů

Souček: S Anglií si to můžeme rozdat tak, jak si to Slavia rozdává se soupeři v Lize mistrů
OBSAHUJE VIDEO

Jeden ze slávistických vůdců Tomáš Souček věří, že je Anglie před domácím publikem hratelná. To vše i přesto, že pyšný Albion dorazí na vršovický Sinobo Stadium v roli papírového favorita, který před půl rokem ve Wembley přejel český nároďák pětigólovým rozdílem. O čem všem hovořil svěřenec Jaroslava Šilhavého před atraktivním kvalifikačním soubojem, který uvidí Eden již tento pátek?

O pražské odvetě proti Albionu...

"Už do Wembley jsem se hodně těšil. Bylo to tam úžasné, ale naše hra a výsledek mi to trošku srazily. Ale teď v Edenu můžeme i napravit všechno, co se stalo, a pomoct si ve skupině. Obrovsky se těším a věřím, že to zvládneme. V Anglii nejsou lepší hráči než v Dortmundu nebo v Interu, je to stejná vrstva. Věřím, že tyhle zkušenosti jsou k nezaplacení a s Anglií si to můžeme rozdat tak, jak si to Slavia rozdává se soupeři v Lize mistrů."

O tom, že ho debakl z Wembley nestraší...

"Je to nepříjemné, ale už jsme si to probrali. Udělali jsme tam hodně chyb. Vůbec se nám ten zápas nepovedl herně ani výsledkově. Myslím, že v pátek toho musíme hodně změnit. Je obrovská motivace uhrát něco s Anglií nebo je zvládnout porazit. Hrajeme doma, tak věřím, že celý tým do toho půjde naplno a zápas si nepůjdeme jenom užít."

O inspirativním soupeři...

"Já anglickou ligu mám nejradši ze všech lig a koukám na ni. Vím, že jsou tam hráči s obrovskou kvalitou, neztrácejí balony. Když koukám na jejich zápasy, tak mám v hlavě i to, že bych se od nich pořád chtěl víc a víc učit."

O nebezpečí v podobě Raheema Sterlinga či Jadona Sancha...

"Určitě se tyhle typy hráčů dají uhlídat. Věřím, že to zvládneme, že se s nimi popereme a nebudeme se jich bát. Důležité bude jim neotevřít prostor, aby se nerozběhli do dlouhého náběhu. Když to dobře zavřeme, nebudou mít takové možnosti."