Pokračování pod Ještědem? Zatím je ticho po pěšině, říká nejlepší střelec Slovanu Potočný

Pokračování pod Ještědem? Zatím je ticho po pěšině, říká nejlepší střelec Slovanu Potočný

Nejlepším střelcem Slovanu je pětigólový Roman Potočný, který je využitelný jak v útoku, tak v záložní řadě a momentálně pod Ještědem zastiňuje jak Kuchtu, tak Musu.

Byť má ve třetí sezoně již čtvrtého hlavního trenéra, do základní sestavy patří stále a z dosavadních dvanácti ligových duelů šel do akce v základní sestavě Slovanu hned jedenáctkrát...

"Teď reprezentační přestávce budeme mít dvakrát dvoufázové tréninky a v pátek nás čeká utkání s druholigovým Varnsdorfem. Je to zpestření, že nevyjdeme ze zápasového rytmu a je to i lepší varianta fyzické zátěže, než tréninky. Jsem ve Slovanu třetí sezonu a zažívám už čtvrtého trenéra. Každý z nich byl jiný, ale pro nás s Radimem Breitem to je ale pořád stejné. Musíme ho přesvědčit, že patříme do základní sestavy," uvedl v interview pro magazín Gól ostřílený svěřenec Pavla Hoftycha.

Jeho chlebodárce je v lize až desátý, ale šanci na poháry má stále i v MOL Cupu, který se mu v minulosti povedlo ovládnout již dvakrát. "V osmifinále MOL Cupu jsme nyní vyfasovali Teplice. Je to nepříjemný soupeř, který se po slabším úvodu v posledních zápasech rozjel a díky tomu, že vyhrával, tak nás i předskočil v průběžné ligové tabulce. Aktuálních čtrnáct bodů je míň, než jsme mohli a také měli mít. Bohužel se nám nedaří stabilizovat výkony v jednotlivých zápasech. Jednou zahrajeme fantasticky, pak to zase není žádná sláva, spíš bída, potom se opět zvedneme… Ve zbytku podzimu nás čeká hodně perný los – doma podještědské derby s Jabloncem, jedeme do Mladé Boleslavi, do Plzně, do Olomouce, hostíme Slavii… Pokud chceme hrát nahoře jako v minulých sezonách, tak musíme zabrat, i v těchto těžkých utkáních uspět, jiná cesta vzhůru nevede. Do Evropy se dá dojít ještě přes národní pohár, takže totéž platí o utkání s Teplicemi, se kterými se nám zrovna moc nedaří. Když ale hrajeme doma, tak musíme přes ně postoupit do jarního čtvrtfinále a pak se uvidí," doplnil na webu gol.cz kolega Nguyena, Mary, Hybše či Karafiáta.

Na liberecké půdě má kontrakt už jen do června 2020 a zatím se o nové dohodě nejedná. "V Liberci mám smlouvu do konce sezony. Zatím je ticho po pěšině, ani na to nijak zvlášť nemyslím. Nechávám to na svém manažerovi Jirkovi Müllerovi, aby v pravý čas začal s vedením klubu jednat, jestli se mnou počítá dál, nebo mi má případně hledat jiné angažmá," uzavřel portálem gol.cz citovaný vytáhlý osmadvacetiletý hráč s minulostí ve Spartě, Opavě, Bohemians 1905, Táborsku, Brozanech či Teplicích, jenž dorazil na stadion U Nisy v roce 2017.