Nejsme žádní extra fotbalisté, spíš dva buldoci, hodnotí spolupráci s Řezníčkem střelec Mareš

Nejsme žádní extra fotbalisté, spíš dva buldoci, hodnotí spolupráci s Řezníčkem střelec Mareš

Není žádným tajemstvím, že za nynějším vzestupem teplického souboru ze Stínadel, který má na devátém místě stejně bodů jako sedmá Sparta, stojí i zlepšená ofenzivní forma zkušeného útočníka Jakuba Mareše.

V posledních čtyřech ligových duelech skóroval někdejší hráč Lubinu, Dukly, Slovanu Bratislava, Ružomberoku, Mladé Boleslavi či Sparty hned pětkrát a jednu trfu přidal také v MOL Cupu.

"Změna nastala příchodem Jakuba Řezníčka, který to kolem něj rozmlátí. Odvede spoustu černé práce, z které těží mužstvo i Kuba Mareš," všiml si hlavní kouč Sklářů Stanislav Hejkal.

Sám Mareš nemá problém přiznat, že se zvedl právě s příchodem bývalého hráče Lokerenu. "Jsme takoví dva buldoci. Nejsme žádní extra fotbalisté, ale nahradíme to bojovností. Jeho příchod nám ohromně pomohl," potvrdil spoluhráč Kučery, Ljevakoviče, Grigara a spol.

Dvaatřicetiletý rodák z Teplic, jenž se na sever Čech vrátil zadarmo jako volný hráč, se ve střelecké tabulce dělí s Mešanovičem a Plškem o třetí místo, s tím, že jako jediný ze špičky nepotřeboval ke své bilanci ani jeden pokutový kop. Na vedoucího Komličenka ztrácí v tuto chvíli dva přesné zásahy.

V neděli 20. října si bude muset dát pozor na rozjetého Mareše Sparta, ve které působil na podzim 2011 a príliš velkou díru do světa v ní neudělal. O zvýšenou motivaci tedy bude mít postaráno...