Vystřílel si Abraham v Chelsea i start v Edenu?

Vystřílel si Abraham v Chelsea i start v Edenu?

Prvního startu za národní tým Anglie v seniorské kategorii se může v Edenu dočkat talentovaný útočník Tammy Abraham. Ten přitom měl možnost obléknout dres Nigérie, ale rozhodl se pro obtížnější cestu a zvolil Albion. Dočká se v Praze proti českému týmu premiérového startu?

Svými výkony v dresu Chelsea si o nominaci jasně řek. V jedenácti soutěžních zápasech v této sezoně nasázel devět branek. Za Anglii doposud nastupoval v mládežnických týmech včetně jedenadvacítky a za áčko odehrál dva přípravné mače. V soutěžním utkání však ještě nenastoupil a stále tak byla ve hře možnost reprezentovat Nigérii, ze které je jeho otec.

"Vyrostl jsem v Anglii, hrál tady Premier League a vždycky jsem měl ambice reprezentovat Anglii. Samozřejmě je pěkné, když vás chtějí dva národy - dva národy, které miluju. Ale soustředím se pouze na Anglii," prozradil mladý forvard, jenž společně se Sergiem Agüerem vládne tabulce střelců v Premier League s osmi zásahy, pro London Evening Standard.

"Když jsem se do národního týmu dostal poprvé v roce 2017, byl jsem mladý a sbíral zkušenosti. Teď jsem zpátky a chci tady vydržet. Nominaci beru jako obrovský úspěch. Očividně dělám v klubu něco správně, když si mě všiml Gareth Southgate. Je to o tom, abych tady co nejvíc pomohl týmu, pak se vrátil a odvedl stejnou práci v Chelsea," dodal forvard, který obdivuje útočník Harryho Kanea.