Páník: Slavia si sama na sebe upletla bič. Jet například do Liberce by se nám moc nelíbilo

Páník: Slavia si sama na sebe upletla bič. Jet například do Liberce by se nám moc nelíbilo

Baník, který jako jediný z celého prvoligového peletonu v úvodních dvanácti kolech ani jednou neremizoval, neprožívá špatné časy, o čemž svědčí nynější čtvrté místo ve Fortuna:lize.

V posledních dvou ligových duelech navíc nastřílel sedm branek, což svědčí i o střelecké pohodě. "Prožíváme moc hezké období, kdy nám to tam padá. Mužstvo dokáže zúročit útočné akce, což je pro všechny povzbuzující," liboval si v rozhovoru pro gol.cz hlavní kouč Ostravy Bohumil Páník.

Jak velkou motivací je bojovat o bronzovou příčku, na kterou nyní ztrácí jeho tým pouhý bod? "Doskočili jsme nahoru. Řeknu to takhle: vážíme si, že jsme doma včetně poháru s Hradcem Králové tři zápasy v řadě vyhráli. Navíc po slušných výkonech," pokračoval exzlínský kormidelník, jehož slova vyšla v magazínu Gól.

Šéfa Laštůvky, Baroše, Fleišmana či Filla navíc těší kvůli dobrému klima v kabině i skutečnost, že kvůli vysedávání na lavičce nebrblají ani zkušení borci. "Musejí se s tím vyrovnat. Čekají nás další zápasy v lize, k tomu osmifinále MOL Cupu se Slavií. Mezi nimi budou dva tři dny, pofrčí to rychle. Kluci, kteří teď nehráli, můžou být brzy zase na hřišti. Je potřeba si vážit, když hrajete. A pokud ne, abyste dobře pracovali, čekali na šanci a potvrdili, proč jste v klubu, jakým Baník je," doplnil šéf ostravskému mužstva.

Právě v MOL Cupu však čeká jeho klub obhájce prvenství, čili Slavia, ze které jde strach. "Slavia je v současné době nejlepším mužstvem v Česku, na jednu stranu jsme tedy mohli dostat lehčího soupeře. Jenže pokud bychom museli jet například do Liberce, asi by se nám to moc nelíbilo. Slavia praktikuje obrovsky náročný fotbal, sama si na sebe upletla bič. Co tedy může být krásnějšího než si proti takovému mančaftu zahrát na vlastním stadionu, před našimi fanoušky?," uzavřel na stránkách gol.cz dvaašedesátiletý rodák z Přílep u Holešova.