Pavelka je v Kasimpase vděčný terč. Doktoři ho strašili, fyzioterapeuti si z něj dělali srandu

Pavelka je v Kasimpase vděčný terč. Doktoři ho strašili, fyzioterapeuti si z něj dělali srandu

Dvaadvacetinásobný reprezentant Česka David Pavelka měl pomoci národnímu mužstvu i proti Albionu, ovšem po zlomenině čéšky si musí od fotbalu odpočinout několik měsíců.

Původní prognózy o půlroční pauze by se však v případě středopolaře turecké Kasimpasy naplnit nemusely. "Doktor mi říkal, že operace se povedla lépe, než očekával," informoval na webu sport.cz bývalý hráč Slovácka, Sparty či Liberce.

A jak to tedy vypadá s návratem na zelený pažit? "Za nějakých tři a půl měsíce bych mohl začít vyklusávat a pracovat s balonem. I rehabilitace začala okamžitě, už jsem měl i první cvičení, chodit můžu normálně. Doufám, že by to mohlo být klidně i rychlejší, protože většinou všechno hojím docela dobře. Nakonec to tedy není tak hrozný. Na konci týdne mě strašili s jinými věcmi, ale naštěstí se z toho nic nepotvrdilo. Šlo o to nohu pouze vyčistit, protože jsem tam měl drobné úlomky kosti, a čéšku spojit. V rámci možností to dopadlo hodně dobře," ulevilo se borci, jenž působí v Turecku již od roku 2016.

A čím přesně byl strašen? "Doktor se bál, protože úraz se mi stal okolo desáté minuty a ještě do dvaačtyřicáté minuty jsem hrál. Úlomky kosti se mi tak mohly dostat tam, kam neměly. Měl strach, jestli nemám poškozenou i chrupavku, což se naštěstí nepotvrdilo. Takže to jen vyčistil a velké ulomené kosti spojil. Opravdu šlo nakonec jen o tu čéšku. Bolest sice byla nepříjemná, ale ne tak, že bych si na první dobrou řekl, že to bude něco takového. Zkoušel jsem to rozběhat s tím, že jestli je to jen nakopnutý, tak to kousnu a časem to odezní. Ovšem v průběhu poločasu se to zhoršovalo. Navíc jsme pak prohrávali a já nebyl schopný na některé situace reagovat. Bylo lepší vystřídat. Všichni se báli, že mám špatný i vazy, proto chtěli raději udělat vyšetření hned. Ale ještě cestou do nemocnice o přestávce jsem si myslel, že jde čistě jen o naraženinu a že v pátek budu ready na zápas za reprezentaci. Celou dobu jsme tak nějak doufal, že to není nic hroznýho," citovaly stránky sport.cz rodáka z Prahy.

Zlomená čéška nepatří zrovna k obvyklým zraněním fotbalistů. "Nepatří, ale stává se to. Je pravda, že fyzioterapeuti u nás v týmu si ze mě už dělají srandu, protože je to můj druhý úraz v Kasimpase a pokaždé to pro ně byla novinka, se kterou se ještě ve své praxi nesetkali. Nikdy totiž nemám věci svalového charakteru, vždy jde o úrazy. Před tím jsem měl v kotníku poškozenou šlachu, která se tak často neporušuje, byla to pro ně tehdy novinka. A teď znovu. Vždy prý mám nějakou specialitu," uzavřel na serveru sport.cz osmadvacetiletý hráč momentálně šestnáctého týmu Süper Lig, který bude v roce 2021 slavit stoleté výročí od založení.