Třeba se do Liberce někdy v budoucnu vrátím, říká Holoubek, který je spojován s uvolněnou židlí v Ďolíčku

Třeba se do Liberce někdy v budoucnu vrátím, říká Holoubek, který je spojován s uvolněnou židlí v Ďolíčku

Devětatřicetiletý trenér David Holoubek je v současnosti na volné noze, nicméně fotbalové hemžení sleduje neustále a dle svých vlastních slov vidí deset až dvanáct zápasů za víkend.

Poslední dvě angažmá mimo Spartu, kde si udělal jméno, netrvala příliš dlouho. Zatímco ve Slovanu Liberec vydržel půl roku, v Ružomberoku nakonec strávil jednu sezonu a to i přesto, že s ním byli spokojeni a že měl kontrakt na dva ročníky.

Jak zpěvně vnímá angažmá pod Ještědem na stadionu U Nisy? "Do Liberce jsem šel po Jindrovi Trpišovským, který v Liberci udělal velký kus práce, a my jsme měli za úkol dostat se do pohárové Evropy, což pro nás byla velká výzva, bohužel jsme skončili šestí, takže jsme se do pohárů nedostali, a tím pádem jsme se poté s majitelem po sezóně rozešli. Na Liberec vzpomínám velice dobře, protože liberecká kabina je velice dobře charakterově nastavená a byli tam za mě skvělí kluci a hráči a i když, se nám úplně tak nedařilo, ale otázkou je zda šesté místo je tak špatné, ale bohužel jsme nesplnili ten úkol, tak jsme se po sezóně rozloučili, ale vzpomínám na Liberec velice dobře a třeba se tam někdy v budoucnu vrátím," informoval v interview pro server ruik.cz někdejší dlouholetý kouč sparťanské mládeže.

První zahraniční štaci si odbyl v Ružomberoku, který není daleko od našich hranic. "Samozřejmě jsme tam šli s velkým očekáváním. Šli jsme do menšího klubu, kde byli normální hráči oproti hvězdnému klubu jako je Slovan Bratislava či další kluby na Slovensku. Naším hlavním cílem bylo být úspěšní, s tím, že proto uděláme maximum. Ten rok utekl velmi rychle, protože jsme s Jirkou Jarošíkem byli od rána do večera na stadionu a tam jsme dělali jenom fotbal a ono se nám to vrátilo, protože jsme skončili třetí s týmem, který byl velmi podceňovaný. Narazili jsme na hráče, kteří jsou hladový po výkonu, výsledku a úspěchu, aby se někam posunuli, takže práce v tréninku a celkově byla skvělá. Kluci chtěli, takže to, co jsme jim mi říkali, tak chtěli plnit, dávalo jim to smysl, protože cítili, že se budou oni sami dále rozvíjet individuálně a my jsme i k tomu takto přistupovali, protože jsme je chtěli rozvíjet fotbalově, ale i lidsky. Tamní působení zatím hodnotím jako nejlepší práci, kterou jsem doposud měl. Jsem za tuhle zkušenost moc rád, protože i po konci angažmá jsem furt s lidmi z klubu v kontaktu a udělali jsme si tam velmi přátelské vazby," doplnil Holoubek, jehož slova publikoval portál ruik.cz.

Proč však u našich východních sousedů skončil předčasně? "Smlouva byla sice na dva roky, ale po sezóně jsme se s vedením nebyli schopni domluvit na příští sezoně, co se týče požadavků na další progres týmu, protože jsme chtěli a vždy chceme tým nějak dále posouvat, což je za mě logický krok, ale s vedením nedošlo k pochopení se, a tak jsme si přátelsky podali ruce a tím jsme to ukončili," uzavřel na stránkách ruik.cz mladý stratég, jehož jméno je nyní spojováno s příchodem do Bohemians 1905, kde tento týden skončil po dvou a půl letech Martin Hašek.