Sparťanské návraty z dlouhodobé marodky? Pulkrab je téměř zpět, Drchal ještě potřebuje 2 měsíce

Sparťanské návraty z dlouhodobé marodky? Pulkrab je téměř zpět, Drchal ještě potřebuje 2 měsíce

Zatímco Juliš, Hložek, Tetteh, Kozák a Graiciar jsou sedmému celku Fortuna:ligy z Generali arény k dispozici, ofenzivní část sparťanské marodky stále čítá trio Václav Kadlec, Václav Drchal a Matěj Pulkrab, s tím, že posledně jmenovaný je návratu na ligové pažity nejblíže.

Dvaadvacetiletý snajpr s libereckou minulostí podstoupil kvůli problémům s achilovkou operační zákrok v květnu, nicméně vrátit do hry by se mohl již v příštích týdnech...

"Jeho návrat je blízko. Větší část tréninkových jednotek absolvuje s týmem. Během reprezentační pauzy bude prostor, abychom ho posunuli ještě dál a byl pomalu připravený do plného zápasového vytížení," ozřejmil webem ismfootball.com citovaný kouč letenského "S" Václav Jílek.

O dva roky mladší Drchal se však v kalendářním roce 2019 pravděpodobně vrátit nestihne. Nejslavnější tuzemská značka s ním tak může opět počítat nejdříve pro jarní část.

"Venca bude potřebovat ještě dva měsíce. Sice je v individuálním tréninku, ale jsou to lineární věci, bez změny směru. Je to první náročnější blok," informoval exolomoucký stratég na stránkách ismfootball.com.

K tomuto datu je odchovanec Drchal na třinácti ligových startech a čtyřech trefách, s tím, že už se dokázal prosadit také v MOL Cupu.

O něco zkušenější Pulkrab již zasáhl do 63 ligových utkání s bilancí 21 přesných zásahů. Dalších 7 branek si připsal v domácím poháru, v němž za Spartu a Liberec odehrál dohromady 7 zápasů.