Tým desetiletí v Serii A? Kromě důchodců Di Nataleho a Pirla se nezapomnělo ani na Hamšíka

Tým desetiletí v Serii A? Kromě důchodců Di Nataleho a Pirla se nezapomnělo ani na Hamšíka

Specializovaný server goal.com se pokusil sestavit nejlepší jedenáctku Serie A za poslední dekádu. Mezi vyvolené se vešli jak hráči, kteří už ukončili kariéru, tak ti, kteří už si vydělávají na chleba v jiné soutěži.

Tři tyče by strážil Gigi Buffon, který si sice nedávno odskočil do Paříže, ovšem už je opět součástí Juve a kouč italské reprezentace Roberto Mancini dokonce uvažuje o tom, že ho v případě rozhodnuté kvalifikace ještě jednou povolá do národního mužstva, aby se rozloučil.

Defenzivu by tvořili výhradně obránci Staré dámy, která je v posledních letech továrnou na tituly. Před Buffonem by se tak seřadili Chiellini, Bonucci a Barzagli.

V záložní řadě je to pestřejší - kromě Callejóna, Luliče a Nainggolana se dokázal mezi elitu vměstnat také Marek Hamšík, jenž se stal legendou Neapole a od roku 2010 si na Apeninském poloostrově připsal 74 branek a 69 gólových asitencí, což je ze všech uvedených středopolařů italské ligy nejvíce.

"Neapolská legenda. Hamšík je jedním z nejlepších hráčů, které jsme kdy mohli v Serii A obdivovat. Slovenská hvězda strávila na San Paolu více než jedenáct let a fanoušky pod Vesuvem si získala všestranností, přehledem a odhodláním," zaznělo na webu sport.sk.

Dvaatřicetiletý borec s minulostí v Brescii či Slovanu Bratislava v současnosti působí v čínském Dalianu Yifang (23 vystoupení přetavial ve 2 góly a jednu asistenci), kde ho vede známý španělský odborník Rafael Benítez, ovšem na jihu Itálie bude mít vždy dveře otevřené. S barvami Partenopei se loučil s bilancí 520 soutěžních zápasů, 121 brankami a 99 přihrávkami.

Tým desetiletí:

Brankář: Buffon

Obránci: Chiellini, Bonucci, Barzagli

Záložníci: Lulič, Hamšík, Pirlo, Nainggolan, Callejón

Útočníci: Di Natale, Higuaín