Náskok na City? Ten nás nezajímá, ujišťuje van Dijk

Náskok na City? Ten nás nezajímá, ujišťuje van Dijk

Liverpool si během úvodních osmi kol vytvořil velmi zajímavý osmibodový náskok na Manchester City. Virgil van Dijk ale ujišťuje fanoušky Reds, že tímto rozdílem se jeho tým nenechá ovlivnit. 

Liverpool je po osmi kolech stoprocentní a pokud vyhraje i utkání s Manchesterem United po reprezentační pauze, vyrovná rekord Manchesteru City s osmnácti ligovými výhrami v řadě.

Navíc si Liverpool vypracoval na úřadujícího mistra osmibodový náskok a poprvé se výrazněji hovoří o tom, že Reds jsou nyní favoritem na zisk mistrovského titulu.

Pocitu "bezpečí" ale Liverpool nepodléhá. Podle obránce Virgila van Dijka se jeho tým bude soustředit pouze na sebe a nebude řešit, jaký je v současné chvíli bodový rozdíl.

"Zatím jsme bodovali. V naší hře je vždy prostor pro zlepšení. A myslím, že bychom se měli soustředit pouze na naše zápasy, které máme před sebou. A nedívat se na žádné bodové rozdíly mezi ostatními celky, včetně Manchesteru City," prohlásil Nizozemec pro SkySports News před reprezentačním duelem proti Severnímu Irsku.

 

"V prosinci a v lednu přichází rušné období a stát se může cokoliv," podotkl van Dijk, který rozhodně nečekal, že by Manchester CIty mohl v neděli na domácí půdě selhat.

 

"Samozřejmě, jsem to nečekal. Myslím, že každý očekával těžký zápas pro City, ale hráli doma a že nedají branku? To se nestává. Byl to skvělý výkon od Wolvesu a patří jim uznání. Ale Manchester City se z toho pokusí odrazit," dodal nizozemský stoper. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.