Jankto má daleko k roli lídra: Nejsem ten, který na na ostatní řval. Za zápas řeknu "záda" nebo "sám" a to je všechno

Jankto má daleko k roli lídra: Nejsem ten, který na na ostatní řval. Za zápas řeknu "záda" nebo "sám" a to je všechno

Český národní tým si v současnosti nejde představit bez třiadvacetiletého záložníka Sampdorie Janov Jakuba Jankta, jenž nechyběl v posledních čtyřech kvalifikačních duelech reprezentace v základní sestavě a své starty podpořil i produktivitou v podobě branky a tří asistencí.

"Je to tím, že hraju trochu vepředu, v klubu hraju středního záložníka, tam se nedostávám tolik do finální fáze. Tady jsem více v akcích, finálních fázích," ozřejmil podnikatel v esportovém odvětví, jenž byl ještě rok a půl zpět spojován s odchodem do Premier League.

Velmi si rozumí s ofenzivní jedničkou Česka, kterou je Patrik Schick z Red Bullu Lipsko. "Hrajeme spolu odmalička. Hráli jsme spolu v pražských výběrech, reprezentaci. Známe se od šesti let. Víme, co od sebe čekat a jak se ten druhý pohne, do jakého náběhu půjde nebo jestli to naopak chce do nohy," pronesl středopolař v přípravném týdnu před Anglií.

Jako lídr elitního výběru země se však bývalý hráč Udinese necítí. "Takhle se to říct nedá. Snažím se odevzdat maximum pro mužstvo. Jsem tam od toho, abych předvedl maximální výkon. Pokud se mi podaří dát gól nebo asistenci, tak to jsou jsou plusové body pro mě stejně jako pro celek," uvedl svěřenec kouče Jaroslava Šilhavého, jehož považuje za skvělého odborníka, který je komunikativník, ale umí být i přísný a dbá na disciplínu.

Sám sebe považuje za tichého hráče, ať už na ploše, nebo v kabině. Od usměrňovaní a motivačních řečí jsou jiní. "Odmala mi všichni říkají, abych víc mluvil, abych to víc koordinoval. Nejsem takový hráč, který by řval na ostatní nebo mluvil. Za zápas řeknu dvě tři slova, "záda", "sám" a to je všechno. Spíš poslouchám, než abych něco říkal," uzavřel kolega Součka, Daridy, Brabce a spol.