Giroud Abrahamovi nezávidí a tvrdě maká

Giroud Abrahamovi nezávidí a tvrdě maká

Spíše na lavičce, než na hřišti tráví většinu letošních zápasů útočník Chelsea Olivier Giroud. Světový šampion z Francie se ale nevzdává a o místo v základní jedenáctce Franka Lamparda chce ještě zabojovat.

V útoku před ním aktuálně dostává mnohem více prostoru mladý Tammy Abraham, jenž svou šanci chytil za pačesy a třiatřicetiletého střelce odsunul na vedlejší kolej. Aby ne, když už má v letošní sezoně na svém kontě parádních osm branek.

A Giroud tak má smůlu. Navíc v utkání proti Southamptonu (4:1) dostal místo něj přednost další čekatel Michy Batshuayi. Flintu do žita však Giroud nehází.

„Jsou dvě možnosti, jak se tomu postavit. První je sklopit hlavu a přemýšlet, proč vás trenér nestaví. Druhá je tu frustraci využít v pozitivní energii, makat a ukázat charakter. To je to, co dělám každý den. Jsem soutěživý, takže dostat mě dolů by vyžadovalo mnohem víc. Vždy se snažím bojovat o místo v týmu,“ prozradil forvard s minulostí v Arsenalu.

„Jestli jsem o tom mluvil s Frankem? Ještě ne. Nemám k tomu co říct, protože Tammy si vede dobře. Je obtížné protlačit se na místo někoho, kdo dává góly. Já zůstávám stoprocentně připravený a makám na tréninku, abych byl k dispozici, až mě bude trenér potřebovat,“ uzavřel.