Wenger: Pépé? Dobrý příchod, ale potřebuje čas. Je jako svázaný

Wenger: Pépé? Dobrý příchod, ale potřebuje čas. Je jako svázaný

Nicolas Pépé si úvod angažmá v Arsenalu jistě představoval jinak. Letní posila z Lille za 80 milionů liber zatím na Emirates Stadium příliš neoslnila. V čem je problém? Podle někdejšího šéfa lavičky Gunners Arsena Wengera v tom, že se nedostatečně adaptoval na prostředí v Premier League.

Čtyřiadvacetiletý útočník ve francouzské Ligue 1 řádil jako utržený ze řetězu a dával gól za gólem. Jenže v Londýně jako když utne. Před sezonou se mluvilo o ofenzivním triu Lacazette - Aubameyang - Pépé, jenže třetí jmenovaný zatím nezáří.

V deseti zápasech se prosadil jen jednou, navíc kompletních 90 minut odehrál v lize jen ve čtyřech případech. A že by měl šanci na výrazné zlepšení statistik to úplně nevypadá, zvlášť, když se daří mladým puškám Bukayou Sakovi a Gabrielu Martinellimu.

„Myslím si, že jeho příchod byl dobrým rozhodnutím. Jen se ještě nedokázal zcela adaptovat na Premier League. Musíme mu dát čas. Vypadá, jako by byl svázaný. Až bude volný jako ve Francii, budeme ještě koukat,“ prozradil Wenger.

„Jsou na něm vidět některé věci, které se mu ve Francii nestávaly. Především při hře s míčem. Na druhou stranu to pro Arsenal není nijak zásadní, protože má mladé hráče, kteří ho dokáží zastoupit. Ještě bude muset o místo v sestavě zamakat,“ dodal zkušený kouč, který londýnský klub dlouhá léta vedl.