Šilhavý: Ani hráči Anglie nejsou neomylní. Kéž bychom je donutili k chybám, které dělali proti Kosovu

Šilhavý: Ani hráči Anglie nejsou neomylní. Kéž bychom je donutili k chybám, které dělali proti Kosovu
OBSAHUJE VIDEO

Jaroslav Šilhavý by považoval za zlatou i domácí remízu s Anglií. Hlavní kouč českého národního mužstva doufá, že jeho svěřencí donutí reprezentanty Albionu k chybám. Inspirací budiž Kosovo, kterému se podařilo v londýnském Wembley vstřelit minulý měsíc tři branky.

"Když jsme se výsledek 5:3 dozvěděli, trochu nás překvapil. Víme, že i Kosovo má velmi dobré ofenzivní hráče. Nicméně hráči Anglie ty chyby, které udělali, asi tak často neopakují. Anglie navíc mohla dát klidně devět gólů. Vidíme ale, že ani hráči Anglie nejsou neomylní. Kéž bychom je donutili k takovým chybám, které dělali proti Kosovu," citoval web repre.fotbal.cz slova někdejšího stratéga Slavie, Dukly, Jablonce, Liberce či Českých Budějovic.

Favorit pátečního klání ve Vršovicích je však jasný. "Všichni jsme si vědomi, proti komu nastupujeme. Anglie podle mě momentálně určitě patří do top pětky na světě. Kdybychom získali nějaké body, byly by zlaté. Matematika je daná, trenér Anglie Gareth Southgate hovořil o tom, že by chtěl mít už po tomhle srazu klid a postoupit. Z tohoto pohledu je to pro nás výzva. Ty body by se nám taky hodily. Víme, o co se hraje, a uvidíme, jak to dopadne," uvedl na předzápasové tiskové konferenci šéf Schicka, Jankta, Vaclíka a spol.

Češi by se rádi rehabilitovali za březnový debakl 0:5. "Každému je jasné, že bez koncentrace, bez pohybu, bez dorážení hráčů Anglie by to asi s námi bylo špatné. Naopak chceme hrát ofenzivně, víc odvahy než třeba v Anglii. To nám může přinést dobrý výsledek. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, každý hráč musí podat mimořádný výkon," doplnil kouč, který své ovečky varoval zejména před rychlíkem Raheem Sterlingem z Manchesteru City, který dal na jaře Čechům hattrick...

"Není to jen o Sterlingovi. Anglie má momentálně skvělé mužstvo a on zúročí práci mužstva. Vzhledem k jeho rychlostním schopnostem se jeho síla násobí. Uhlídat ho je těžké, je třeba ho zdvojovat, ztrojovat, nenechat ho otočit, hrát na něj těsně," dodal sedmapadesátiletý Šilhavý, který měl o sestavě jasno již více než čtyřiadvacet hodin před kvalifikačním soubojem.