Ramos má před sebou obří výzvu, která by ho navždy zapsala do fotbalové historie

Ramos má před sebou obří výzvu, která by ho navždy zapsala do fotbalové historie

Třiatřicetiletý stoper Realu Madrid a španělské reprezentace Sergio Ramos, jehož čeká v sobotu proti Norům mezinárodní start číslo 169, už vyhrál ve své bohaté kariéře téměř všechno - La Ligu, Ligu mistrů, Euro, světový šampionát i mistrovství světa klubů.

Velezkušený střední obránce ze San Bernabéua však má ještě jeden tajný sen, který by si mohl splnit již v létě příštího roku - rád by se totiž účastnil Letních olympijských her v japonském Tokiu.

Pokud by v Asii pořádnou olympiádu v roce 2020 vyhrál, byla by to velkolepá tečka za jeho úspěšnou mezinárodní kariérou, v rámci níž dosud vybojoval tři velké trofeje.

Háček však může být v tom, že v olympijském mužstvu mohou být jen hráči jednadvacítky, kteří vyhráli poslední evropský šampionát, které doplní jen tři borci starší 23 let...

"Pokud bude šance jet do Tokia, tak to pro něj bude ohromně vzrušující," citoval web sport.sk slova z okolí renomovaného obránce.

Rozhodovat ovšem bude kouč španělského výběru Luis de la Fuente, jehož nynějším kapitánem je záložník Dani Olmo z Dinama Záhřeb.

Další potíž může být v termínové listině. Zatímco Euro 2020 končí 12. července, olympiáda vypukne již o jedenáct dní později. Protože je velmi dlouhá i klubová sezona, své slovo bude mít v rozhodování i prezident Bílého baletu Florentino Pérez, který má Ramose na výplatní pásce.

Motivace je to však velká - zatím nikdo v historii nevyhrál mistrovství světa, evropský šampionát i olympijské hry.

P.S. LOH by se mimo jiné rád účastnil také pařížský rychlík Kylian Mbappé. "Vždycky jsem říkal, že je to můj sen, ale záleží to na jiných," nechal se slyšet stále teprve dvacetiletý útočník z Parku princů, který by tak ani nepotřeboval věkovou výjimku.