Ondrášek: Ještě mi to všechno nedošlo. Viděl jsem snad poprvé tátu se slzami v očích

Ondrášek: Ještě mi to všechno nedošlo. Viděl jsem snad poprvé tátu se slzami v očích

Senzace, která v pátek večer nastala v Edenu, se bude ještě pár týdnů poté skloňovat. Český národní tým dokázal porazit lídra skupiny A 2:1 a v kvalifikaci se zase o něco více přiblížil vysněnému postupu na Euro 2020. Výraznou měrou se o tři body postaral také střídající útočník Zdeněk Ondráček, který si v národním dresu odbyl debut. Svou brankou, na kterou mu přihrál Masopust, ale podtrhl bojovný výkon domácího týmu.

Třicetiletá opora amerického Dallasu se nezalekl šance, kterou mu kouč Jaroslav Šilhavý nabídl. Na hrací ploše ve druhém poločase nahradil Patrika Schicka a svou přítomností nakonec rozhodl o zisku třech bodů. „Přišel jsem na hřiště s povely, abychom je napadali a drželi balón. Kluci na střídačce mi říkali, ať vstřelím gól,“ culil se po utkání odchovanec Českých Budějovic.

Po zápase během rozhovoru ale odmítl zásluhy na výhře jen pro sebe. „Byla to těžká práce celého týmu od začátku až do konce. Nezačali jsme dobře vinou té penalty, ale kluci to odmakali a nedali Angličanům oddechnout,“ pokračoval Ondrášek, který po zápase jen s obtíží vstřebával, co se vlastně před pár minutami stalo.

„Je to neuvěřitelný, ale ještě mi to zatím všechno nedošlo. Masopust to krásně zatáhl a našel mě. Já jsem se jenom snažil pořádně trefit bránu. Viděl jsem snad poprvé tátu se slzami v očích. Určitě mě to těší, že jsem mohl týmu pomoci. Jsem šťastný, protože je to strašně důležitá výhra,“ připustil hráč, který je jinak v ústraní zraku fanoušků v americké MLS. To však neznamená, že by své reprezentační kolegy nesledoval.

„Pokud to jde, tak se snažím koukat na všechny zápasy. Viděl jsem utkání s Černou Horou i s Kosovem na internetu. Já český fotbal sleduju a kluky znám i z jejich klubů. Viděl jsem i zápas Slavie s Dortmundem,“ dodal reprezentační debutant.