Southgate: Čechy jsme nepodcenili. Sami jsme ale nečekali, že nás výkon bude tak slabý

Southgate: Čechy jsme nepodcenili. Sami jsme ale nečekali, že nás výkon bude tak slabý

Anglie opouštěla pražský Eden s prázdnou, což asi jen málokdo čekal. Kouč ostrovního výběru Gareth Southgate ale po zápase výmluvy nehledal a ocenil bojovnost soupeře. To bylo něco, co mu na jeho týmu chybělo. Vinu ale nesvaloval jen na hráče, ale zodpovědnost přijal i sám. I přes jedno klopýtnutí však věří, že jeho tým na vrcholný evropský šampionát postoupí.

„Čechy jsme rozhodně nepodcenili. Hráli skvěle, což mě nepřekvapilo, protože mají skvělé hráče, navíc byli výjimečně motivovaní,“ poukázal trenér Anglie na hru, jakým se český národní tým prezentoval. Byl to pravý opak toho, co na úvod kvalifikace předvedl ve Wembley, kdy se stejným týmem prohrál vysoko 5:0.

„Nečekali jsme ale, že náš výkon bude tak slabý. Ztráceli jsme hodně míčů, v první půli si nevytvořili dost šancí. V té druhé sice ano, ale nedokázali jsme je proměnit. Musím přijmout zodpovědnost a svůj díl viny, protože něco takového jsem zažít nechtěl. Natož abych byl aktérem výsledku, po němž jsme rozhodně netoužili,“ přiznal Southgate na tiskové konferenci po zápase, kde byl z bodové ztráty zklamaný.

Anglie i nadále vede svou skupinu a nikdo nepochybuje, že postoupí z prvního místo přímo na vrcholný evropský turnaj. Pro trenéra to však byla ukázka, že někteří hráči nejsou v optimální formě. „Měli jsme skutečně problém na několika postech sestavy, protože v klubech se některým hráčům opravdu nedaří. V tom ale spočívá i můj díl viny, protože já jsem si je vybral,“ dodal trenér Anglie, který však nechtěl konkrétně jmenovat ty, s jejichž výkony byl nespokojen.