Čech: Vaclík nás několikrát podržel. Ukazuje se, v Seville nastupuje proti top týmům

Čech: Vaclík nás několikrát podržel. Ukazuje se, v Seville nastupuje proti top týmům

Páteční večer v Praze lahodil oku tuzemského diváka. Ještě před duelem s Anglií se Fotbalová asociace rozloučila se čtyřmi dlouholetými oporami. Mezi nimi byl i bývalý brankář Petr Čech, který strávil podstatnou část své kariéry na Ostrovech. Po závěrečném hvizdu byl nadšený z výhry svých krajanů a poukázal na profesorský styl, se kterým se Anglie přijela do Edenu prezentovat.

Současnou reprezentační jedničkou je Tomáš Vaclík, který několik let působil v roli jeho náhradníka. Jedná se však o důstojného nástupce, který tým podržel několikrát i proti Anglii. „Pro něj to bylo nepříjemné, když vlastně z první střely z penalty dostal branku. Je ale vidět, že má hodně zkušeností i ze Sevilly. Nastupuje tam proti top týmům a náš výběr hodně podržel. Hlavně na začátku druhého poločasu, kdy vychytal šanci Sterlinga. Tam se to hodně lámalo. Kdyby Anglie ten gól dala, tak by ten zápas dovedla do vítězného konce. Dobře pak vyběhl i proti Harrymu Kaneovi. Přečetl ho a včasným výběhem ho zneškodnil,“chválil Čech svého bývalého kolegu.

Český tým ho překvapil nasazením, s jakým do utkání vstoupil a udržel ho do závěrečných minut. „Kluci dobře drželi míč a kombinovali. Vytvářeli si situace, kdy by při lepším řešení mohli dát víc branek. Nebezpeční byli i ze standardních situací. Ta výhra byla podle mě zasloužená,“ pokračoval světově uznávaný Čech, který nyní působí i po konci aktivní hráčské kariéry v Chelsea.

Premier League má denně na očích, proto byl s výkonu soupeře trochu zklamán. Anglie je i nadále favoritem skupiny, ale proti Čechům se příliš nepředvedla. „Myslím si, že jim to akorát otevřelo oči. V zápase proti Česku sice vstřelili rychlou branku z penalty, ale asi si pak mysleli, že ten zápas bude mít stejný průběh jako na Wembley. Poměrně rychle ale zjistili, že se přepočítali. Z jejich výkonu jsem byl zklamaný. Hráli pomalu a vůbec nevyužili rychlosti Sancha či Sterlinga. Předvedli tu dost profesorský výkon. Náš tým toho využil a hrál aktivně, přestože byl v bloku,“ dodal Čech.