Darida: Kosovo nám ukázalo, kde mají Angličané nedostatky. Navíc jsme nechtěli hrát doma pasivně

Darida: Kosovo nám ukázalo, kde mají Angličané nedostatky. Navíc jsme nechtěli hrát doma pasivně

S kapitánskou páskou se postavil na odpor gigantovi. Český reprezentační záložník Vladimír Darida se výraznou měrou podepsal pod výkonem národního týmu proti Anglii. S papírově silnějším soupeřem dokázali v Edenu držet krok a nakonec ho i výsledkově přehrát, proto byl po utkání spokojený a před novináři rozdával úsměvy.

Dirigoval záložní řadu a celý zápas bylo vidět, jak moc chce se svými spoluhráči uspět. V hlavách měli nezdar s Kosovem, navíc chtěli odčinit potupnou porážku ve Wembley. „Dneska to vypadalo mnohem líp než ten úvodní zápas. Jsme rádi, že jsme ten výsledek dokázali otočit a myslím, že jsme si ten výsledek za aktivní hru vepředu zasloužili. Hráli jsme hodně aktivně, napadali je a byli dobře organizovaní. Bylo super, že jsme jim hodně stěžovali rozehrávku,“ poukázal na faktory, které nakonec rozhodly o výhře jeho týmu.

„Když jsme měli míč, tak jsme nebáli jít dopředu. Dokázali jsme balón podržet a zbytečně jsme neztráceli, což bylo dnes rozhodující,“ pokračoval v hodnocení utkání bezprostředně po utkání, které Čechy výrazně vrátilo do hry o evropský šampionát.

Anglie je velmi silným soupeřem, ale český výběr našel recept na to, jak je porazit. „Připravovali jsme se na jejich rychlost, ale snažili jsme se je napadat hned od začátku. Dostávali se pak do těžkých kolmic a kluci jim pak skvěle odebírali balóny. Právě tohle proti nim fungovalo výborně a mohli jsme díky tomu chodit do brejků,“ připustil kmenový hráč německé Herthy Berlín.

Ve výběru taktiky pomohl českému týmu také zápas Anglie s Kosovem. „Přesně tak. Brali jsme si příklad ze zápasu z Kosova. Nechtěli jsme být pasivní, především pak, když jsme hráli doma. Věděli jsme, že i oni nejsou neomylní,“ dodal český kapitán.